Bursa'dan Karadeniz Fırtınası 4 gece konaklamalı
Karadeniz Turları

Yarım Pansiyon
Otobüs ile Gidiş Dönüş
6 Gece / 7 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
27 Eylül - 3 Ekim 2021
1.249 TL
  • 4 gece yarım pansiyon otel konaklaması ( 4 Akşam Yemeği 4 Sabah Kahvaltısı) 
  • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri 
  • Son Model Mercedes marka araçlar ile ulaşım 
  • Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri 
  • Tursab zorunlu seyahat sigortası
  • Öğle yemekleri 
  • Yemeklerde alınacak içecekler 
  • Müze ve ören yeri girişleri 
  • Yurt dışı çıkış harcı ( 50 TL ) 
  • Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler

Bursa'dan Karadeniz Fırtınası 4 gece konaklamalı

Karadeniz Turları

1. GÜN


23.30  Bursa Almira Oteli  önü, 00.30 Yalova Ramada Otel önünden hareket ve gece yolculuğu lüks Touristica otobüsümüzde.
Yalova, Bolu, Ankara üzerinden yolculuğumuz yaklaşık olarak 8 saat sürmektedir.  

2. GÜN


Sabah saatlerinde Amasya’ya ulaşıyor ve Şehzadeler kenti Amasya’yı tanımaya başlıyoruz. 1865 yılında yaptırılan klasik bir Osmanlı Konağı olan Hazeranlar Konağı ile programımıza başlıyoruz. Sonrasında Yeşilırmak kenarına yapılan nehrin üzerine doğru duran Yalı Boyu Evleri'nin cumbalarını izliyoruz. Ardından Sultan II. Bayezid adına 1485 yılında yapılan içinde camii, medrese, imaret, türbe, şadırvan ve çeşme bulunan Sultan II.Bayezid Külliyesi'ni geziyoruz. Buradan Burma Minareli Camii'ni ve Şehzadeler Parkı'nı geziyoruz. İçinde ilhanlılar döneminden kalma 6 adet mumyanın bulunduğu Amasya Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Müze gezimiz sonrasında Helenistik döneme ait olduğuna inanılan ve mitolojiye göre Ferhat’ın, Şirin’e kavuşmak adına dağları kazarak oluşturduğu ve bu adı taşıyan Ferhat ile Şirin Su Kanalları'nı ziyaret ediyoruz. Ardından Havza üzerinden milli mücadelenin bir kıvılcım olarak başladığı daha sonra tüm yurdu sardığı Samsun'a ulaşıyoruz. İlk olarak Bandırma Vapuru'nun birebir ölçülerdeki maketinin bulunduğu Kurtuluş Parkı'na gidiyoruz. Balmumu heykelleri ve dönem yansımaları eşliğinde gezilerimizi tamamladıktan sonra Atatürk’ün 18 silah ve kader arkadaşı ile birlikte Samsun’a ilk adımı attığı yer olan Tütün İskelesi ve İlk Adım Anıtları'nı ziyaret ediyoruz. Bu alanlarda vereceğimiz serbest zaman sonrası Çarşamba, Ünye üzerinden Perşembe'de bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Yolculuk esnasında uygun bir mola yerinde ekstra olarak alınacaktır. 
Günün Restoranı ve lezzeti: Amesia Mutfagı; Etli Güveç, Baklalı Yaprak Sarması, Mantı ( Ekstra )
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe yada set menü olarak sunulmaktadır.  
Konaklama: Yalçın Otel / Fatsa

3. GÜN


Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Giresun'da fındık alışverişimizi yaparak Görele, Beşikdüzü ilçeleri üzerinden Trabzon’a ulaşıyoruz. Atatürk Köşkü gezisi ve Ayasofya gezileri ardından Akçaabat ilçesinde meşhur köfte menülü öğle yemeğimizi aldıktan sonra Altındere Vadisi'ne ilerliyoruz. Milli Park sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 1500 yıl önce iki keşişin kurduğu düşünülen Sümela Manastırı'na ulaşıyoruz. Altındere Vadisi'ne hakim Karadağ’ın eteklerinde sarp kayalık üzerine kurulmuş olan manastırda ana kaya kilisesi, şapel, mutfak, öğrenci odaları, misafirhane, kütüphane ve kutsal ayazma bölümlerini gezerek
( Restorasyon çalışmaları devam etmesi durumunda manastır anlatımları giriş kapısında yapılır ) Fırtına Vadisi'nde bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği, konaklama ve yöresel Karadeniz eğlenceleri otelimizde.

Kahvaltı: Otelimizde tur fiyatına dahil açık büfe olarak alınmaktadır.
Öğle Yemeği: 
Akçaabat Köftesi, Piyaz, Laz Böreği ( Ekstra )
Akşam Yemeği: Otelimizde tur fiyatına dahil açık büfe veya set menü olarak alınmaktadır.
Konaklama: Vadi Otel / Fırtına Vadisi
 

4. GÜN


Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında ülkemizde yağmurlu gün sayısının en fazla olduğu, zengin flora ve faunaya sahip olan Fırtına Vadisi gezimize başlıyoruz.Çamlıhemşin üzerinden ilerleyerek deniz seviyesinden 1250 metre yükseklikte bulunan Ayder'e ulaşıyoruz.Karadeniz'in önemli turizm merkezlerinden bir tanesi olan Ayder'de Gelintülü Şelalesi'ni fotoğraflıyor ardından doğa yürüyüşlerimiz için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası arzu eden misafirlerimiz Fırtına Deresi'nde rafting yapabilir ( 75 TL ), dileyen misafirlerimiz de bir kartal yuvası konumundaki ekstra Zil Kale gezisi ve Palovit Şelalesi gezilerine katılabilirler ( 60 TL ). Fırtına Vadisi gezilerimizi tamamladıktan sonra Fırtına Deresi kenarındaki muhlama ve Laz böreği ile harmanlanmış yöresel yemeğimizi almamızın ardından Artvin’in Borçka ilçesine ulaşıyoruz. Burada minibüslerimize binerek Karçal Dağları'nın eşsiz manzaraları eşliğinde deniz seviyesinden 1430 metre yükseklikte bulunan, çevresi yağmur ormanlarına benzeyen bir eko sisteme sahip olan Karagöl’e ulaşıyoruz
( Ekstra 60 TL ). Orman denizi olarak adlandırılan Karagöl’ün etrafında yapacağımız yürüyüş esnasında isteyen misafirlerimiz sandal ile göl üzerinde keyifli bir gezi yapabilir. Karagöl gezisi ardından Hopa'da bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe olarak sunulmaktadır.
Öğle Yemeği: 
Fırtına Deresi Pınar Alabalık; Lahana Çorbası, Alabalık Tava veya Izgara, Muhlama
( Ekstra )
Akşam Yemeği: Otelimizde tur fiyatına dahil açık büfe veya set menü olarak alınmaktadır.
Konaklama: Paluri Otel vb./ Hopa

.
5. GÜN


Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Sarp Sınır Kapısı'na ulaşıyoruz. Sadece nüfus cüzdanlarımız ile gümrük kapısından geçerek Karadeniz’in Gürcistan sınırlarındaki gezilerimize başlıyoruz. Ayvazowski, Garapetyan, Gabaşhvili gibi ünlü Pre-sovyet dönemi ve yaşayan ressamların eserlerinin sergilendiği Sanat Müzesi gezisi, Çarlık hâkimiyeti döneminden kalma tarihi Katedral ve Batum Şehir Parkı'nı geziyoruz. Ardından 1880’li yılların başında Rus Botanikçi Dr. Krasnow tarafından 6 bin dönümlük bir arazi üzerinde kurulan Batum Botanik Park’ında Kuzey Amerika, Avustralya, Kore ve Japonya bitki ve çiçeklerin yer aldığı bölümlerini geziyoruz. Şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanlarda yörenin meşhur Gürcü şaraplarından tatma ve alışveriş imkanı bulduktan sonra Sarp Sınır Kapısı'ndan giriş yaparak 

Uzungöl’e yolculuğumuza devam ederken Rize’den ayrılmadan önce son olarak yöre insanı için hala önemini koruyan feretiko ( Rize bezi ) yapım merkezlerinden biri olan Rize Bezi Atölyesi’ne uğruyoruz. Kuman Türkleri tarafından yüzyıllarca önce Rize’ye getirilen, kendir ipiyle el dokuma tezgahların da üretilen bu kumaş türünden yapılan ürünleri görüyoruz. Dileyen misafirlerimiz alışveriş yaptıktan sonra Of, Çaykara ilçeleri üzerinden Uzungöl’e ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde


Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe olarak sunulmaktadır.
Öğle Yemeği: 
Gürcü Peyniri ( Sulguni ), Cevizli Patlıcan,Ggürcü Mantısı ( Hinkali ),
Peynirli Pide ( Hacapuri ), Patetesli Et, Gürcü Mantarı ( Ekstra ) 
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe ya da set menü olarak sunulmaktadır.
Konaklama: Golden İnn Otel vb. / Uzungöl
 

 

Gürcistan geçişleri için önemli bilgiler;

Gürcistan’a geçişler, Türk vatandaşlarına uygulanan pasaport muafiyeti sayesinde çipli yeni kimlik kartları ile yapılmaktadır. Ehliyet ve diğer kimlik kartları ile geçiş yapılamaz.

Gürcistan geçişleri için 18 yaş altı misafirlerimizin anne ve babasının yanında olması gerekmektedir. Anne ve baba ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Gürcistan’a geçişleri için noterden onaylı muvafakatname almaları gerekmektedir.

Gürcistan gümrüğünden ülkeye her türlü ilaç sokulması yasaklanmıştır.

01 Ağustos - 30 Eylül tarihleri arasında Batum gezisi yapılmayacaktır.
 Yerine Mençuna Şelalesi gezisi eklenecektir. Bu gezide ekstra minibüs kullanılacağı için ödeme misafirlere aittir.


6. GÜN


Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Uzungöl'ün dinlendirici doğası eşliğinde vereceğimiz serbest zamanın ardından minibüslerimize binerek Lustra ve Karaster Yaylası'na ulaşıyoruz ( Ekstra 60 TL ). 2000 metrede aynı zamanda Uzungöl yamaç paraşüt sporunun yapıldığı bu noktada Karadeniz yayla hayatı hakkında bilgilerimizi alıp inceleme ve doğa yürüyüşlerimiz esnasında yöresel yayla evlerini görüyor acentemizin ikramı sıcak sütlerimizi içiyoruz. Daha sonra aracımıza binerek Sürmene ilçesinin keskinliği ile ünlü bıçak alışverişi ardından Karadeniz’in başlıca geçim kaynağı olan çay bahçeleri arasında yer alan çay fabrikasını geziyoruz. Bölgenin kalite belgeli ve kooperatif işletmesinde bulunan fabrikamızda yeşil yaprak çayın soframıza gelene kadar nasıl siyah ve kuru halini aldığını mühendislerden öğreneceğiz. Kalitesine göre farklı sınıflandırılan çaylardan alma imkânı da bulacağımız fabrika gezimiz ardından Vakfıkebir'de yöresel lezzet alışverişlerimizi yaparak Bursa'ya dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Trabzon, Giresun, Ordu ve Samsun’un sahil ilçeleri üzerinden yolculuğumuza devam ediyoruz.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe olarak sunulmaktadır.
Öğle Yemeği: 
Ekstra olarak bölgede alınmaktadır./ İnan Kardeşler Uzungöl
Akşam Yemeği:
 : Yolculuk esnasında uygun bir mola yerinde ekstra olarak alınacaktır. 
Konaklama: Bu gece otel konaklaması bulunmamaktadır.

  

7. GÜN

Yol üzerinde vereceğimiz yeterli molalar ardından Bursa'ya ulaşıyor ve sizleri aldığımız noktalarda bırakarak gezimizi sonlandırıyoruz. 

Genel Şartlar


Gezi süresi 6 gece 7 gün olup otel konaklaması 4 gecedir. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir. 0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez. Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Touristica seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Touristica misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak değişiklik yapılabilir. Hava muhalefeti nedeniyle ya da rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden Touristica sorumluluğu yoktur.
En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar. 29.07.2021