Bursa ve Safranbolu Photo Safari Turu 6 Ekim – 10 Ekim 2021
Photo Safari Turları

Oda Kahvaltı
Ulaşımsız
4 Gece / 5 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
6 - 10 Ekim 2021
1.690 TL

Hava Alanı – Otel – Hava Alanı Paylaşımlı Transfer 

Seçilen otellerde 4 gece – Oda Kahvaltı Konaklama,

Fotoğraf Çekim Alanları – Otel taşıma Hizmetleri,

Yarışma katılım bedeli

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,

Öğle ve akşam yemekleri
Opsiyonel ekstra turlar
Müze ve ören yeri girişleri
Özel harcamalar

Bursa ve Safranbolu Photo Safari Turu 6 Ekim – 10 Ekim 2021

Photo Safari Turları

1. GÜN

Konaklama  Otellerine Giriş   veya Bölgelerden Transfer

Bölgelerden transfer veya Münferit olarak gelen siz değerli misafirlerimiz ile konaklama otellerimizde buluşuyoruz .  Odalara yerleşme ve serbest  zaman. Akşam konaklama otellerimizde.   

2. GÜN

Bursa Hanlar Bölgesi  Fotoğraflanması                                         

Otellerimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Bursa şehir merkezine doğru yola çıkıyoruz.  Hanlar Bölgesinde fotoğraflama günümüze başlıyoruz. 14. Yüzyılda yapılmaya başlayan, 16. Yüzyılın ortalarına kadar Osmanlı  Padişahlarının ve devletin ileri gelenlerinin yaptırdığı anıtsal yapılar olan Ulu Camii, Orhan Camii, Koza Hanı, Fidan Hanı, Geyve Hanı, Eski İpek Hanı, Pirinç Hanı Kapan Hanı, Emir Hanı, Bezir Han ve diğer tarihi Hanlar ile Bedesten  ve Kapalı Çarşı’da fotoğraflama günümüzü tamamlıyoruz. Sonrasında otellerimize dönüş. Akşam konaklama otellerimizde.

Bursa Gastronomi Gecesi (Opsiyonel)             

Dileyen misafirlerimiz akşam opsiyonel olarak sunduğumuz,  Bursa Gastronomi Gecesi ek turumuza katılabilirler.  

3. GÜN

Cumalıkızık  Fotoğraflanması ve Safranbolu Yolculuğu                                         

Otellerimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, odalarımızı boşaltıp, sabah Bursa şehir merkezinden yaklaşık 12 kilometre uzaklıkta bulunan Yıldırım ilçesine doğru yola  çıkıyoruz.  Halen yaşayan 5 Kızık köyünden biri olan Cumalıkızık Köyü fotoğraflama günümüze başlıyoruz. Moloz taş, ağaç ve keriçten genellikle 3 katlı olan ünlü “Cumalıkızık Evleri”nin ve sokakların fotoğraflanmasını tamamlıyoruz. Sonrasında Safranbolu’ya doğru otobüslerimiz ile yola çıkıyoruz..  Safranboluya  varış sonrası  otellerimize yerleşme ve sonrası serbest zaman. Akşam konaklama otellerimizde.

4. GÜN

Safranbolu ve Şehir Merkezinin Fotoğraflanması  

 Otellerimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, sabah Hıdırlık Tepesine  doğru yola çıkıyoruz. Buradan Safranbolu  genel görünüm fotoğraflaması ile günümüze başlıyoruz. Sonrasında şehir merkezinde bulunan Tarihi Safranbolu Evleri ve Sokakları, Kaymakamlar Konağı, Köprülü M.Paşa Camii, Tarihi Demirciler Çarşısı, Yemeniciler Çarşısı gibi tarihi mekanların fotoğraflamasını yapıyoruz. Sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Lokum imalathanesini ziyaret edebilir. Otellerimize dönüş. Akşam konaklama otellerimizde.  

Akşam Yemeği, Safranbolu Gastronomi Gecesi  (Opsiyonel)                                                                                                 Dileyen misafirlerimiz akşam opsiyonel olarak sunduğumuz, Safranbolu Gastronomi Gecesi ek turumuza katılabilirler.

5. GÜN

Konaklama Otellerinden Bölgelere Transfer  

Otellerimizde alacağımız kahvaltı sonrası, siz değerli misafirlerimiz ile otelden ayrılıyoruz ve bölgelere transfer. Turumuzun sonu.            

Genel Şartlar

UNESCO Turkey Photo Safari, ülkemizde bulunan 18 UNESCO Dünya Mirası’nda düzenlenen bir foto safari etkinliği ve fotoğraf yarışmasıdır.

Amacı: Uluslararası önem taşıyan ve bu nedenle takdire ve korunmaya değer doğal oluşumlara, anıtlara ve sitlere “Dünya Mirası” statüsü tanınmaktadır. Bugüne kadar UNESCO Dünya Miras Listesi’ne 18 adet varlığımızın alınması sağlanmıştır. Düzenlenen foto safariler ve fotoğraf yarışmaları ile Dünya Mirası listesinde yer alan varlıklarımızın ulusal ve uluslararası tanıtımına katkı sağlanması amaçlanmaktadır.

Konusu: “UNESCO Turkey Photo Safari” fotoğraf yarışmaları, programda açıklanan 18 UNESCO Dünya Mirası’nda gerçekleştirilmektedir. Katılımcılar ana tema çerçevesinde çektikleri fotoğraflarla yarışmaya katılabilirler.

Yarışma Katılım Şartları:

* Foto safari yarışmalarına, son başvuru tarihine kadar 18 yaşını doldurmuş tüm amatör-profesyonel fotoğrafçılar katılabilir.

* Fotoğraf severler yarışmaya, cep telefonu ve diğer tüm fotoğraf makineleri ile çektikleri fotoğraflarla katılabilirler.

* Yarışmaya katılmak için düzenlenen foto safariye kayıt yaptırmış ve katılımcı numarası almış olmanız gerekmektedir. Foto safari fotoğraf yarışması için yükleyeceğiniz fotoğrafların belirtilen tarihler arasında çekilmiş olması gerekmektedir. Daha önce çekilen fotoğraflar yarışmaya katılamaz.

* Her katılımcı en fazla 6 (altı) adet fotoğrafla yarışmaya katılabilir.

* Ödül kazanan fotoğraflar profesyonel jüri tarafından seçilecektir. Her foto safari için 3 adet ödül belirlenmiştir.

* Yarışmaya katılan fotoğrafların üçüncü kişilerin fikri mülkiyet haklarını ihlal etmemesi, kamu düzenini bozucu, zararlı ve kötü alışkanlıkları özendirici, genel ahlak ve adaba aykırı olmaması, suç teşkil etmemesi, herhangi bir şekilde üçüncü kişilerin reklamı amacını taşımaması gerekmektedir. Bu konudaki her türlü hukuki ve cezai sorumluluk katılımcılara aittir.

* Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir.

* Katılımcılar yarışmaya fotoğraf göndererek bu fotoğrafların kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılır.

Fotoğraflarda renk, kontrast, keskinlik, yeniden kadrajlama ve basit düzeltme işlerinin yapılmasında sakınca yoktur. Fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Bu konuda seçici kurulun görüşü ve yarışma şartları esas alınmaktadır.

* Kolaj, montaj ve yeniden oluşturulmuş fotoğraflar yarışmaya kabul edilmeyecektir.

Web sitesine yüklenen fotoğrafların EXİF bilgileri bozulmamış olmalıdır.

* Tüm yarışma şartlarını eksiksiz yerine getiren katılımcıların fotoğrafları seçici kurula sunulacak ve ödül kazananlar belirlenecektir.

* Ödül alan fotoğraflar, 18 foto safari sonrasında yapılacak olan fotoğraf albümünde yer alacaktır.

* TUTAP ve ilgili kurumlar, foto safarilerde ödül alan ve dijital sergide kullanılan fotoğrafları sosyal medya sayfaları, basın bültenleri, foto safari duyuruları ve ilgili tanıtımlarda eser sahibinin adını belirtmek koşuluyla kullanma hakkına sahiptir.

* Foto Safari yarışmalarını düzenleyen TUTAP yarışma şartlarında düzenleme, ekleme/çıkarma ve iptal etme hakkını saklı tutar. Bu konuda katılımcıların itiraz etme hakkı bulunmamaktadır.

* Yarışmalara jüri üyeleri ve TUTAP temsilcileri ile birinci dereceden yakınları katılamazlar.

* Ödül kazanan yarışmacılar iletişim bilgileri aracılığıyla haberdar edileceklerdir. Sonuçlar sosyal medya hesaplarında da paylaşılacaktır.

* Web sitesine fotoğraflarını yükleyerek yarışmaya katılanlar “yarışma katılım şartlarını” okuyup kabul etmiş sayılırlar.