Bergama Efes Photo Safari Turu 29 Haziran-05 Temmuz
Photo Safari Turları

Oda Kahvaltı
Ulaşımsız
6 Gece / 7 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
29 Haziran - 5 Temmuz 2021
3.035 TL

Hava Alanı – Otel – Hava Alanı Paylaşımlı Transfer 

La Bella Hotel - Bergama 3 gece – Oda Kahvaltı Konaklama,

Ramada Suites - Kuşadası 3 gece - Oda Kahvaltı Konaklama,

Fotoğraf Çekim Alanları – Otel Taşıma Hizmetleri,

Yarışma katılım bedeli ( 300 TL )

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,

Öğle ve akşam yemekleri
Opsiyonel ekstra turlar
Müze ve ören yeri girişleri
Özel harcamalar

Bergama Efes Photo Safari Turu 29 Haziran-05 Temmuz

Photo Safari Turları

1. GÜN

İzmir Adnan Menderes Havaalanı’nda İzmir ve Bergama Konaklama Otellerine Transfer

Münferit olarak gelen siz değerli misafirlerimiz ile Adnan Menderes Havaalanı buluşup, transferlerimiz ile konaklama otellerimize dağılıyoruz. Odalara yerleşme ve serbest zaman. Akşam konaklama otellerimizde.

2. GÜN

Bergama Akropolü – Kızılavlu ve Bergama’nın Kuşbakışı Fotoğraflanması                                            

Otellerimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, İzmir’de konaklama yapan misafirlerimiz ile sabah erkenden Bergama’ya doğru otobüslerimiz ile yola çıkıyoruz.  Bergama’da konaklama yapan misafirlerimiz ile otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası,  Bergama Akropolüne doğru yola çıkıyoruz. Akropol’de İzmirden gelen misafirlerimiz ile buluşup, fotoğraflama günümüze başlıyoruz. Bergama Akropolü, Kızılavlu ve Bergama’nın kuşbakışı (teleferik ile) fotoğraflama gezilerimizi tamamlıyoruz.

Eski Foça Gezisi  ve Akşam Yemeği (Opsiyonel)

Konaklamasını Bergama’da yapan misafirlerimiz için opsiyonel olarak sunduğumuz Eski Foça Turu ve Akşam yemeği ek turumuza katılabilirler. Bu ek turumuza katılmayan misafirlerimizde otobüslerimiz ile otellerimize geri dönüyoruz.  Akşam konaklama otellerimizde.

3. GÜN

Kızılavlu – Bergama Şehir Merkezi – Asklepion Sağlık Merkezi’nin fotoğraflanması                                                                 

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, İzmir’de konaklama yapan misafirlerimiz ile sabah erkenden Bergama’ya doğru otobüslerimiz ile yola çıkıyoruz.  Bergama’da konaklama yapan misafirlerimiz ile otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası,  Bergama merkezine doğru yola çıkıyoruz.  Kızılavlu’da İzmirden gelen misafirlerimiz ile buluşup, fotoğraflama günümüze başlıyoruz. Kızılavlu – Bergama Şehir Merkezi – Asklepion Sağlık Merkezi’nin fotoğraflama gezilerimizi tamamlıyoruz. Otobüslerimiz ile otellerimize geri dönüyoruz.

İzmir Kordon’da Akşam Yemeği (Opsiyonel)

Konaklamasını İzmir’de yapan misafirlerimiz için opsiyonel olarak sunduğumuz İzmir Kordon’da Akşam yemeği ek turumuza katılabilirler.  Akşam konaklama otellerimizde.

4. GÜN

Konaklama Otellerinden Kuşadasına Transfer                                                                                     Otellerimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, siz değerli misafirlerimiz ile  otellerimizden ayrılıp, Kuşadasına otobüslerimiz ile  transfer yolculuğu. Kuşadasına varış, otellerimize yerleşme ve serbest zaman.  Akşam konaklama otellerimizde.  

5. GÜN

Efes Antik Şehri’nin Fotoğraflanması                                                                                               Otellerimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, sabah erkenden Selçuk’a doğru otobüslerimiz ile yola çıkıyoruz.  Diğer otellerden gelen misafirlerimiz ile Selçuk’ta buluşup, fotoğraflama günümüze başlıyoruz. Efes Antik Şehri  fotoğraflama gezimizi öğle vakitlerinde tamamlıyoruz.

Şirince Köyü Turu ve Akşam Yemeği  (Opsiyonel)                                                                                                 

Dileyen misafirlerimiz öğleden sonra yarım gün sürecek opsiyonel olarak sunduğumuz Şirince Köyü Turu ve Akşam yemeği ek turumuza katılabilirler. Bu ek turumuza katılmayan misafirlerimizde otobüslerimiz ile otellerimize geri dönüyoruz. Akşam konaklama otellerimizde.

6. GÜN

Artemis Tapınağı, St. Jean Kilisesi, 7 Uyuyanlar Mağaraları, Meryem Ana Evi Fotoğraflanması                                                                                                                                                            

Otellerimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, sabah erkenden Selçuk’a doğru otobüslerimiz ile yola çıkıyoruz.  Diğer otellerden gelen misafirlerimiz ile Selçuk’ta buluşup, fotoğraflama günümüze başlıyoruz. Artemis Tapınağı, St. Jean Kilisesi, 7 Uyuyanlar Mağaraları ve Meryem Ana Evi fotoğraflama gezimizi öğle vakitlerinde tamamlıyoruz.

Oleatrium (Zeytinyağı Müzesi) ve Değirmen Restaurant’ta Akşam Yemeği (Opsiyonel)                                                                                                         

Dileyen misafirlerimiz öğleden sonra yarım gün sürecek opsiyonel olarak sunduğumuz Oleatrium (Zeytinyağı Müzesi)  ve Akşam yemeği Değirmen Restaurant ek turumuza katılabilirler. Bu ek turumuza katılmayan misafirlerimizde otobüslerimiz ile otellerimize geri dönüyoruz. Akşam konaklama otellerimizde.

7. GÜN

Konaklama Otellerinden İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na Transfer                                                        

Otellerimizde  alacağımız kahvaltı sonrası, siz değerli misafirlerimiz ile otelden ayrılıyoruz.  Adnan Menderes Havaalanına transfer  ve turumuzun sonu.

Genel Şartlar

UNESCO Turkey Photo Safari, ülkemizde bulunan 18 UNESCO Dünya Mirası’nda düzenlenen bir foto safari etkinliği ve fotoğraf yarışmasıdır.

Amacı: Uluslararası önem taşıyan ve bu nedenle takdire ve korunmaya değer doğal oluşumlara, anıtlara ve sitlere “Dünya Mirası” statüsü tanınmaktadır. Bugüne kadar UNESCO Dünya Miras Listesi’ne 18 adet varlığımızın alınması sağlanmıştır. Düzenlenen foto safariler ve fotoğraf yarışmaları ile Dünya Mirası listesinde yer alan varlıklarımızın ulusal ve uluslararası tanıtımına katkı sağlanması amaçlanmaktadır.

Konusu: “UNESCO Turkey Photo Safari” fotoğraf yarışmaları, programda açıklanan 18 UNESCO Dünya Mirası’nda gerçekleştirilmektedir. Katılımcılar ana tema çerçevesinde çektikleri fotoğraflarla yarışmaya katılabilirler.

Yarışma Katılım Şartları:

* Foto safari yarışmalarına, son başvuru tarihine kadar 18 yaşını doldurmuş tüm amatör-profesyonel fotoğrafçılar katılabilir.

* Fotoğraf severler yarışmaya, cep telefonu ve diğer tüm fotoğraf makineleri ile çektikleri fotoğraflarla katılabilirler.

* Yarışmaya katılmak için düzenlenen foto safariye kayıt yaptırmış ve katılımcı numarası almış olmanız gerekmektedir. Foto safari fotoğraf yarışması için yükleyeceğiniz fotoğrafların belirtilen tarihler arasında çekilmiş olması gerekmektedir. Daha önce çekilen fotoğraflar yarışmaya katılamaz.

* Her katılımcı en fazla 6 (altı) adet fotoğrafla yarışmaya katılabilir.

* Ödül kazanan fotoğraflar profesyonel jüri tarafından seçilecektir. Her foto safari için 3 adet ödül belirlenmiştir.

* Yarışmaya katılan fotoğrafların üçüncü kişilerin fikri mülkiyet haklarını ihlal etmemesi, kamu düzenini bozucu, zararlı ve kötü alışkanlıkları özendirici, genel ahlak ve adaba aykırı olmaması, suç teşkil etmemesi, herhangi bir şekilde üçüncü kişilerin reklamı amacını taşımaması gerekmektedir. Bu konudaki her türlü hukuki ve cezai sorumluluk katılımcılara aittir.

* Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir.

* Katılımcılar yarışmaya fotoğraf göndererek bu fotoğrafların kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılır.

Fotoğraflarda renk, kontrast, keskinlik, yeniden kadrajlama ve basit düzeltme işlerinin yapılmasında sakınca yoktur. Fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Bu konuda seçici kurulun görüşü ve yarışma şartları esas alınmaktadır.

* Kolaj, montaj ve yeniden oluşturulmuş fotoğraflar yarışmaya kabul edilmeyecektir.

Web sitesine yüklenen fotoğrafların EXİF bilgileri bozulmamış olmalıdır.

* Tüm yarışma şartlarını eksiksiz yerine getiren katılımcıların fotoğrafları seçici kurula sunulacak ve ödül kazananlar belirlenecektir.

* Ödül alan fotoğraflar, 18 foto safari sonrasında yapılacak olan fotoğraf albümünde yer alacaktır.

* TUTAP ve ilgili kurumlar, foto safarilerde ödül alan ve dijital sergide kullanılan fotoğrafları sosyal medya sayfaları, basın bültenleri, foto safari duyuruları ve ilgili tanıtımlarda eser sahibinin adını belirtmek koşuluyla kullanma hakkına sahiptir.

* Foto Safari yarışmalarını düzenleyen TUTAP yarışma şartlarında düzenleme, ekleme/çıkarma ve iptal etme hakkını saklı tutar. Bu konuda katılımcıların itiraz etme hakkı bulunmamaktadır.

* Yarışmalara jüri üyeleri ve TUTAP temsilcileri ile birinci dereceden yakınları katılamazlar.

* Ödül kazanan yarışmacılar iletişim bilgileri aracılığıyla haberdar edileceklerdir. Sonuçlar sosyal medya hesaplarında da paylaşılacaktır.

* Web sitesine fotoğraflarını yükleyerek yarışmaya katılanlar “yarışma katılım şartlarını” okuyup kabul etmiş sayılırlar.