Touristica
Antalya'dan Uçaklı Karadeniz Tiflis-Batum Turu
Karadeniz Turları

Yarım Pansiyon
Uçak ile gidiş Uçak ile dönüş
6 Gece / 7 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
31 Mayıs - 6 Haziran 2020
%25 İndirim
3.999 TL
2.999 TL
6 Gece belirtilen otellerde  konaklama
6 sabah kahvaltısı 4 akşam yemeği
Pegasus ile gidiş Anadolu Jet ile dönüş uçak bileti 
Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri 
Son model Mercedes marka araçlar ile ulaşım 
Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri 
Tursab zorunlu seyahat sigortasıÖğle yemekleri 
Gürcistan Tiflis'te  2 akşam yemeği
Yemeklerde alınacak içecekler 
Müze ve ören yeri girişleri
Yurt dışı çıkış harcı ( 50 TL )
Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler 

Antalya'dan Uçaklı Karadeniz Tiflis-Batum Turu

Karadeniz Turları

1. GÜN


Sabah 06:00 Antalya Havalimanı, Pegasus Havayolları Kontuarından biniş işlemleri sonrası 08:00 Antalya-Trabzon uçağıyla,yaklaşık bir saat kırk dakikalık yolculuk ile Trabzon havalimanına iniyoruz. Burada bizleri bekleyen aracımıza binerek Ulu Önder Atatürk’ün Trabzon’u ziyaretleri esnasında kullandığı ve sonrasında halk tarafından satın alınıp kendilerine hediye edilen köşkü gezeceğiz. Atatürk Köşkü; Mustafa Kemal’in vasiyetinin bir bölümünü yazdığı yer olarak önemini korumaktadır. Ardından Trabzon’a gelen Komenos ailesi tarafından 1248-1263 yılları arasında kilise olarak yaptırılan, sonrasında cami ve savaş döneminde hastane olarak kullanılan Ayasofya Müzesini geziyoruz.Trabzon’un meşhur Telkari ve Kazaziye sanatının inceliklerini gördükten sonra  Erzurum’a doğru yola çıkıyoruz.Yolumuz üzerinde Karadeniz Bölgesi ile Doğu Anadolu bölgesini birbirinden ayıran 2409 rakımlı Kop Dağı geçidinde 1916 yılında burada ve Çoruh havzasında düşmana kahramanca direnen ve şehit olan askerlerin anısına 1963 yılında yapılan Kop Şehitleri Abidesi’nde fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Erzurum’a yolculuğumuz devam ediyor. Akşam yemeği ve konaklama Erzurum’daki otelimizde.

Konaklama: Dedeman Palandöken / Erzurum
Günün restoranı ve lezzeti: Akçaabat Akçaabat köftesi, piyaz, Laz böreği (Ekstra)

2. GÜN


Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından programımıza başlıyoruz. Saltuklular Beyliği’nin başkenti olan kentte yapacağımız şehir turunda 1179 yılında Saltuklular tarafından yapılan Ulucami, Üç kümbetler, Çifte minareli medrese ve günümüzde Etnografya müzesi olarak kullanılan Yakutiye medresesi göreceğimiz yerler arasında. Buradaki gezimizin ardından vereceğimiz öğle yemeği sonrası Ermenistan sınırında bulunan Ani Harabelerine gidiyoruz. Gagik Aziz Krikor Şapeli, Aziz Pirkitch Kilisesi, Gagik Kilisesi, Freskleriyle ünlü Tigran Honents Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Cami) ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler (Rahibeler) Manastırı, İpek Yolu Köprüsü, Gürcü Kilisesi, Zerdüşt Ateş gedesi, Türklerin Anadolu'da yaptıkları ilk cami olan Ebu-l Menücehr Camisi ve Selçukluların yönetiminde kente yapılan Selçuklu Sarayı göreceğimiz yerler arasında. Buradaki ziyaretimizi tamamladıktan sonra Kars’a doğru yola çıkıyoruz. 1877-78 Osmanlı – Rus savaşı sonrasında yaklaşık 40 yıl Rus yönetiminde kalan Kars’ta Ruslar, Taht düzü denilen mevkide Baltık üslubunda binaların bulunduğu ızgara planlı yeni bir şehir kurmuşlardır. Yapacağımız şehir turunda hala kullanılmakta olan ve Baltık üslubunun özelliklerini taşıyan yapılar, Kümbet Cami olarak bilinen On iki Havari Kilisesi, Ebu’l Hasan Harakani Türbesi ve Kars Kalesi göreceğimiz eserler arasında. Akşam yemeği ve konaklama Kars’taki otelimizde. 

Konaklama: Büyükkale Otel / Kars
Günün restoranı ve lezzeti: Ayaz Restoran Kars Kazı ve yöresel lezzetler ( ekstra )

3. GÜN


Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından Ardahan’a doğru yola çıkıyoruz. Gürcüce adı Mtkvari olan ve Kura Nehri Ardahan’dan itibaren bize eşlik etmeye başlıyor. Gürcistan’daki Borjomi, Gori, Mtskheta ve Tiflis boyunca bizimle birlikte olacak. Ardahan’da alacağımız öğle yemeğimizin ardından Hanak ve Posof üzerinden Türk gözü sınır kapısına ulaşıyoruz. Geçiş işlemlerimizin ardından İlk durağımız Ahıska oluyor. Şimdiki adıyla “Akhaltsike”, Ahıska Türkleri’nin öyküsünü rehberimizden dinleyip panoramik olarak Ahıska kalesini gördükten sonra paramızı Gürcü Larisine çevirip, Gürcü tarihinin en önemli isimlerinden Tamara’nın heykelini fotoğraflıyoruz. Sonrasında Borjomi’ye Dünya’nın koruma altına alınan yerlerinden biri olan Borjomi Haragauli Ulusal parkına gezmeye gidiyoruz. Çevresindeki hoş kafeleri, restorasyon sonrası birbirinden güzel hale gelen binalarıyla Haraguli Parkı ve çevresini dolaştıktan sonra Tiflis'te bulunan otelimize ulaşıyoruz. Konaklama otelimizde.

Konaklama: City Center veya Rogalux Otel / Tiflis
Günün restoranı ve lezzeti: Ardahan Şehzade Restorant Hünkar çorbası, Fodol gevreği, Feselli (Ekstra)

Gürcistan geçişleri için önemli bilgiler;

Gürcistan’a geçişler, Türk vatandaşlarına uygulanan pasaport muafiyeti sayesinde çipli yeni kimlik kartları ile yapılmaktadır. Ehliyet ve diğer kimlik kartları ile geçiş yapılamaz.

Gürcistan geçişleri için 18 yaş altı misafirlerimizin Anne ve Babasının yanında olması gerekmektedir. Anne ve Baba ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Gürcistan’a geçişleri için Noter den onaylı Muvafakatname almaları gerekmektedir.

Gürcistan gümrüğünden ülkeye her türlü ilaç sokulması yasaklanmıştır.
 
4. GÜN


Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından tüm gün sürecek olan Tiflis gezimize başlıyoruz. Gürcistan Parlomentosu, Kaşveti Kilisesi, Simon Janashia Museum Müzesi (Gürcistan Milli Müzesinin bir parçasıdır.), Tiflis Opera ve Bale Tiyatrosu, Rustaveli Devlet Akademik Tiyatrosu, Rustaveli Müzesi ve Gürcistan Bilim Akademisi bulvarın üzerinde bulunmaktadır. Caddenin başladığı Özgürlük Meydanı'nı bir zamanlar Lenin Heykeli süslüyordu. Bu caddeyi gördükten sonra Narikala Kalesi ve Hamamlar bölgesine geçiyoruz. Puşkin’in bahsettiği meşhur hamamlarını gördükten sonra teleferikle Kartli Deda (Gürcü Annesi) heykelinin bulunduğu yere çıkıyoruz. Ardından restore edilen evleriyle ünlü Tiflis’İn meşhur David Agmashenebeli (Marjanishvili) caddesine gidiyoruz. Burada alacağımız öğle yemeğinin ardından 1995 yılında Gürcü dirilişinin,birliğinin ve ölümsüzlüğünün sembolü olarak yapımına başlanan Sameba manastırını görüyoruz ve Mtatsminda tepesinde Tiflis manzarasında kahve molası verip dinlendikten sonra Gürcü yemeklerinden oluşan özel bir menü ile Gürcü gecesi sizleri bekliyor. (Ekstra). Konaklama Tiflis’teki otelimizde.

Konaklama: City Center veya Rogalux Otel  / Tiflis
Günün restoranı ve lezzeti: Tsiskvili Restoran Yöresel Gürcü Mutfağı (Ekstra)

5. GÜN


Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Sovyetler döneminde Gürcistan’ın en önemli sanayi kenti olan Kutaisi’ye doğru yola çıkıyoruz. Kutaisi’ye giderken yolumuz üzerinde 1922'den,1953 yılındaki ölümüne kadar 31 sene boyunca Sovyetler Birliği Komünist Partisi Genel Sekreteri olarak görev yapan Stalin'in doğduğu şehir olan Gori kentine ulaşıyoruz.Gori gezisi sonrası Kutaisi üzerinden Batum’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Batum’a ulaştığımız zaman yürüyerek yapacağımız şehir turunda 19.yy. da yapılmış olan Orta Cami, AzizNikolas Kilisesi, Piazza meydanı, Avrupa Meydanı ve Medea Heykeli ile Poseidon heykeli göreceğimiz yerler arasında. Ardından Sarp sınır kapısından Türkiye'ye giriş yapıyor ve Artvin'de bulunan otelimize ulaşıyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: Grand Artvin Otel / Artvin
Günün Restoranı ve Menüsü: Gürcü Peyniri(sulguni), cevizli patlıcan, gürcü mantısı (hinkali), peynirli pide (hacapuri), patatesli et, gürcü mantarı ve gürcü şarabı (Ekstra)

6. GÜN


Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Artvin Atatepe'de bulunan Türkiyenin en büyük Atatürk anıtını fotoğrafladıktan sonra Çoruh ırmağı kenarından yolculuğumuzu gerçekleştirerek Borçka'ya ulaşıyoruz. Burada  minibüslerimize binerek deniz seviyesinden 1430 metre yükseklikte bulunan çevresi yağmur ormanlarına benzeyen bir eko sisteme sahip olan Karagöl’e ulaşıyoruz ( ekstra 60 TL ). Karagöl'ün etrafında yapacağımız yürüyüş esnasında isteyen misafirlerimiz sandal ile göl üzerinde keyifli bir gezi yapabilir. Karagöl’ün huzur veren doğasını yaşadıktan sonra Fırtına vadisine ulaşıyor ve Fırtına vadisi güzelliklerini tanımaya başlıyoruz. Fırtına deresi kenarında Mıhlama ve Laz böreği ile harmanlanmış yöresel yemeğimizi almamızın ardından ülkemizde yağmurlu gün sayısının en fazla olduğu, zengin flora ve faunaya sahip olan Fırtına vadisinde arzu eden misafirlerimiz ile bir kartal yuvası konumundaki ekstra Zil kale ve Palovit şelalesi gezilerine gerçekleştiriyoruz ( 60 TL). Gezilerimiz sonrasında Çamlıhemşin ilçesini görerek 1350 metrede bulunan ladin ve kayın ağaçları ile kaplanmış Ayder'e ulaşıyoruz. Gelintülü şelalesi ve kalegon gezileri sonrası küçük hediyelik dükkanlarında alışveriş ve doğa yürüyüşleri için vereceğimiz serbest zaman sonrasın da bölgenin önemli el sanatlarından olan Rize bezleri alışverişlerimiz ardından Of,Solaklı vadisi üzerinden Uzungöl Taşkıran'da bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
Konaklama: Golden İnn Otel /  Taşkıran Uzungöl 
Günün restoranı ve lezzeti: Fırtına Deresi Osmanlı Alabalık, Lahana çorbası, Alabalık tava veya ızgara, Muhlama (Ekstra).

7. GÜN


Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Uzungöl'ün dinlendirici doğası eşliğinde vereceğimiz serbest zaman sonrası minibüslerimize binerek Lustra ve Karaster yaylasına varıyoruz. Deniz seviyesinden 2000 metrede bulunan, aynı zamanda yamaç paraşüt sporunun yapıldığı bu noktada Karadeniz yayla hayatı hakkında bilgilerimizi alıp inceleme ve doğa yürüyüşlerimiz esnasında yöresel yayla evlerini görüyor acentemizin ikramı sıcak sütlerimizi içiyoruz. Daha sonra Karadeniz’in başlıca geçim kaynağı olan çay bahçeleri arasında yer alan çay fabrikasını geziyoruz. Bölgenin kalite belgeli ve kooperatif işletmesinde bulunan fabrikamızda yeşil yaprak çayın soframıza gelene kadar nasıl siyah ve kuru halini aldığını mühendislerden öğreneceğiz. Kalitesine göre farklı sınıflandırılan çaylardan alma imkânı da bulacağımız fabrika gezimiz sonrası  Ordu-Giresun havalimanına ulaşıyoruz. Anadolu Jet 21:50 uçağı ile Antalya'ya hareket ediyor ( Ankara aktarmalı ) bir başka Touristica turumuzda buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.

Genel Şartlar

TUR PROGRAMINA DAHİL OLAN HİZMETLER
6 Gece belirtilen otellerde  konaklama
6 sabah kahvaltısı 4 akşam yemeği
Pegasus ile gidiş Anadolu Jet ile dönüş uçak bileti
Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri 
Son model Mercedes marka araçlar ile ulaşım 
Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri 
Tursab zorunlu seyahat sigortası
TUR PROGRAMINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Öğle yemekleri 
Gürcistan Tiflis'te  2 akşam yemeği
Yemeklerde alınacak içecekler 
Müze ve ören yeri girişleri
Yurt dışı çıkış harcı ( 50 TL )
Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler 


 

Gezi süresi 6 gece 7 gün olup otel konaklaması aynıdır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir. 0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez. Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.Haftalık turlarımızda otobus içerisinde rotasyon uygulanır.Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Touristica seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Touristica misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak değişiklik yapılabilir. Hava muhalefeti nedeniyle ya da rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden Touristica sorumluluğu yoktur.
En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.30.12.2019

EKSTRA 100 TL İNDİRİM FIRSATI
  • 1 Nisan - 31 Ekim 2020 tarihleri arasındaki 2.500TL ve üzerindeki işlemlerde "EB100" kupon kodu ile 100 TL indirim uygulanmaktadır. 
  • Yeni yapılan rezervasyonlarda geçerlidir. Geriye dönük işlem yapılamaz. Rezervasyon iptal edilip tekrar kayıt açılması halinde de kampanyadan faydalanılamaz. 
  • Kampanya sınırlı sayıda kontenjan için geçerlidir. 
  • Touristica bildirim yapmaksızın kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar. 
  • Kampanya son geçerlilik tarihi: 24 Şubat 2020 Pazartesi
Kredi kartı tek çekim veya taksitli çekim seçeneklerimiz;

Axess +2 Taksit Kampanya Detayları

Kampanya Detayları

CardFinans +3 Taksit Kampanya Detayları

Kampanya Detayları

Maximum +2 Taksit Kampanya Detayları

Kampanya Detayları