Antalya'dan Uçaklı Doğu Karadeniz-Batum Turu
Karadeniz Turları
Yarım Pansiyon

3 Gece / 4 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
18 - 21 Ağustos 2022
Uçak ile gidiş Uçak ile dönüş

3.999 TL
 • 3 gece yarım pansiyon otel konaklaması ( 3 Akşam Yemeği 3 Sabah Kahvaltısı) 
 • Uçak ile gidiş dönüş uçak bileti 
 • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri 
 • Son Model Mercedes marka araçlar ile ulaşım 
 • Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri 
 • Tursab zorunlu seyahat sigortası
  Otobüs için yeterli sayı olmadığında klimalı yatar koltuklu servisli Mercedes Sprinter yada Turkuaz marka araçlar ile turlar yapılabilir.
 • Öğle yemekleri 
 • Yemeklerde alınacak içecekler 
 • Müze ve ören yeri girişleri 
 • Yurt dışı çıkış harcı ( 150 TL ) 
 • Programda ekstra olarak belirtilen gezi ve eğlenceler

1. GÜN

Perşembe
Sabah 04:00'da Antalya Havalimanı, Pegasus Havayolları kontuarından biniş işlemleri sonrası 06:00 Antalya-Trabzon (09:30 Sabiha Gökçen aktarmalı ) uçağıyla Trabzon Havalimanı'na ulaşıyoruz. Burada bizleri bekleyen aracımıza binerek Sümela Manastırı’na ulaşıyoruz. Altındere Vadisi'ne hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp kayalık üzerine kurulmuş olan manastırda ana kaya kilisesi, şapel, mutfak, öğrenci odaları, misafirhane, kütüphane ve kutsal ayazma bölümlerini gezerek otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
Konaklama: Golden İnn Otel /  Uzungöl-Taşkıran
Günün Restoranı ve Lezzeti: Akçaabat Köftesi, Piyaz, Laz Böreği ( Ekstra ) 

2. GÜN

Cuma
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Uzungöl'ün dinlendirici doğası eşliğinde vereceğimiz serbest zamanın ardından minibüslerimize binerek Lustra ve Karaster Yaylası'na varıyoruz. Deniz seviyesinden 2000 metrede bulunan, aynı zamanda yamaç paraşüt sporunun yapıldığı bu noktada Karadeniz yayla hayatı hakkında bilgilerimizi alıp inceleme ve doğa yürüyüşlerimiz esnasında yöresel yayla evlerini görüyor, acentemizin ikramı sıcak sütlerimizi içiyoruz. Doğu Karadeniz’in başlıca geçim kaynağı olan çay fabrikası gezimizde, dileyen misafirlerimiz çay bahçeleri arasında çay makasını eline alacak ve çay kesme deneyimini yaşayacaklar. Bölgenin kalite belgeli ve kooperatif işletmesinde bulunan fabrikamızda yeşil yaprak çayın soframıza gelene kadar nasıl siyah ve kuru halini aldığını mühendislerden öğreneceğiz. Kalitesine göre farklı sınıflandırılan çaylardan alma imkânı da bulacağımız fabrika gezimiz sonrası Borçka'ya ulaşıyoruz. Burada  minibüslerimize binerek deniz seviyesinden 1430 metre yükseklikte bulunan çevresi yağmur ormanlarına benzeyen bir eko sisteme sahip olan Karagöl’e ulaşıyoruz ( Ekstra ). Karagöl'ün etrafında yapacağımız yürüyüş esnasında isteyen misafirlerimiz sandal ile göl üzerinde keyifli bir gezi yapabilir. Karagöl’ün huzur veren doğa güzelliklerini görmemizin ardından  Artvin'e ulaşıyoruz. Bir mühendislik harikası olan Deriner Barajı ile Çoruh Nehri'ni yukarıdan kuş bakışı izledikten sonra Türkiye'nin en Atatürk anıtını görüp uzaktan fotoğrafladıktan sonra Artvin'de bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: Grand Artvin Otel / Artvin
Günün Restoranı ve Menüsü: Uzungöl İnan Kardeşler Alabalık Saç Kavurma, Kuymak ( Ekstra ) 

3. GÜN

Cumartesi
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Sarp Sınır Kapısı'na ulaşıyoruz. Yeni çipli kimlik kartlarımız ile Gürcistan tarafına geçiyor ve Karadeniz’in Gürcistan sınırlarındaki gezilerimize başlıyoruz. Ayvazowski, Garapetyan, Gabaşhvili gibi ünlü Pre-sovyet dönemi ve yaşayan ressamların eserlerinin sergilendiği Sanat Müzesi gezisi, Çarlık hâkimiyeti döneminden kalma tarihi Katedral ve Batum Şehir Parkı'nı geziyoruz. Ardından şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanda yörenin meşhur Gürcü şaraplarından tatma ve alışveriş imkanı bulduktan sonra Sarp Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye giriş yapıyorülkemizde yağmurlu gün sayısının en fazla olduğu, zengin flora ve faunaya sahip olan Fırtına Vadisi'ne ulaşıyoruz. Fırtına Deresi kenarında yörenin meşhur kırmızı benekli alabalığı, muhlama ve Laz böreği ile harmanlanmış yöresel yemeğimizi almamızın ardından 1350 metre yükseklikte bulunan ladin ve kayın ağaçları ile kaplanmış Ayder'e ulaşıyoruz. Gelintülü Şelalesi ve Kalegon gezilerini rehberimiz ile birlikte gerçekleştirdikten sonra Ayder'i daha iyi yaşayabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman dilimi içerisinde 2320 metre rakıma sahip, sıralı Kaçkar Dağları'nın eşsiz manzaralarını görebileceğimiz, aynı zamanda ayaklarınızın altında Avusor ve Kavron Vadilerini fotoğraflayabileceğimiz Huser Yaylası'na ulaşıyoruz ( Ekstra ). Unutulmaz manzaralar sonrası Huser Yaylası'nda geçirdiğimiz zamanın ardından  Ayder yaylasının en prestijli otellerinden olan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama:
 Kaçkar Resort Otel /  Ayder
Günün Restoranı ve Menüsü: Gürcü Peyniri ( Sulguni ), Cevizli Patlıcan, Gürcü Mantısı ( Hinkali ), Peynirli Pide ( Hacapuri ), Patetesli Et, Gürcü Mantarı ve Gürcü Şarabı ( Ekstra )

Gürcistan geçişleri için önemli bilgiler;

Gürcistan’a geçişler, Türk vatandaşlarına uygulanan pasaport muafiyeti sayesinde çipli yeni kimlik kartları ile yapılmaktadır. Ehliyet ve diğer kimlik kartları ile geçiş yapılamaz. Bebek dahil tüm yaş grubundaki çocuk misafirlerin kimliklerinde fotoğraf bulunma zorunluluğu vardır.


01 Mart 2022 itibari ile aşı pasaportu olan misafirler için PCR testi zorunluluğu kaldırılmıştır. Aşı kartı olmayan misafirlerimiz son 72 saat içerisinde yaptırdıkları negatif pcr testini ibraz etmeleri gerekmektedir.
4. GÜN


Pazar
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından bir kartal yuvası konumunda bulunan Zil kale gezisi sonrası dileyen misafirlerimize Fırtına vadisinde Rafting ve Fırtına deresi üzerinde yapılan bir aktivite olan zipline yapabilme fırsatı verdikten sonra Rize bezi alışveriş molası sonrası Trabzon Havalimanı'na ulaşıyoruz.
 SunExpress 21:15 Antalya uçağı ile hareket ediyor ve bir sonraki Touristica turunda buluşmak üzere veda ediyoruz.

Alışveriş noktaları: Zaimoğlu Rize Bezleri, Yöresel dokumalar, Vatan Çay Fabrikası

  

Genel Şartlar

 • Zil kale ile Uzungöl'de bulunan Karaster Lustra yaylaları minibüs ücretleri fiyatlara dahil edilmiştir.
 • Gezi süresi 3 gece 4 gün olup otel konaklaması aynıdır.
 • Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir.
 • 0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez.
 • Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
 • Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez. Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Touristica seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Touristica misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür.
 • Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak değişiklik yapılabilir.
 • Hava muhalefeti nedeniyle ya da rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden Touristica sorumluluğu yoktur.


En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.08.03.2022

EKSTRA 500 TL'ye varan İNDİRİM FIRSATI
 • 5.000TL - 9.999 TL arasındaki işlemlerinizde ekstra 300 TL indirim için 'TATİL300' kupon kodu;
  10.000 TL üzeri işlemlerinizde ekstra 500 TL indirim için 'TATİL500' kupon kodu kullanılmalıdır.
 • Toplam rezervasyon tutarı üzerinden uygulanmaktadır.
 • Yeni yapılan rezervasyonlarda geçerlidir. Geriye dönük işlem yapılamaz. Rezervasyon iptal edilip tekrar kayıt açılması halinde de kampanyadan faydalanılamaz. 
 • Rezervasyon iptali durumunda, misafirin rezervasyonunda bulunan iptal ve iade koşulları geçerlidir. 
 • Chippin kampanyası ile birlikte kullanılamaz. 
 • World'e özel 150 World Puan, 4 ay sonra öde kampanyaları geçerlidir. 
 • Kampanya sınırlı sayıda kontenjan için geçerlidir. 
 • Touristica bildirim yapmaksızın kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Kampanya son geçerlilik tarihi: 4 Nisan 2022