Ankara'dan Uçaklı Karadeniz-Batum Turu (Pazar çıkışlı)

Karadeniz Turları

Uçak ile gidiş Uçak ile dönüş
6 Gece 7 Gün

1. GÜN


Pazar

Sabah 06:00'de Esenboğa havalimanında Anadolu Jet Kontuarından biniş işlemleri sonrası 07:50 Trabzon uçağıyla yaklaşık bir saatlik yolculuğun ardından Trabzon Havalimanı'na iniyoruz.  Burada bizleri bekleyen aracımıza binerek Ulu Önder Atatürk’ün Trabzon’u ziyaretleri esnasında kullandığı ve sonrasında halk tarafından satın alınıp kendilerine hediye edilen köşkü gezeceğiz. Atatürk Köşkü; Mustafa Kemal’in vasiyetinin bir bölümünü yazdığı yer olarak önemini korumaktadır. Ardından Trabzon’a gelen Komenos ailesi tarafından 1248-1263 yılları arasında kilise olarak yaptırılan, sonrasında cami ve savaş döneminde hastane olarak kullanılan Ayasofya Müzesini geziyoruz.Trabzon’un meşhur Telkarilerinden aldıktan ve Kazaziye sanatının inceliklerini gördükten sonra Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 1500 yıl önce iki keşişin kurduğu düşünülen Sümela Manastırı’na ulaşıyoruz. Altındere vadisine hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp kayalık üzerine kurulmuş olan manastırda ana kaya kilisesi, şapel, mutfak, öğrenci odaları, misafirhane, kütüphane ve kutsal ayazma bölümlerini gezerek (Sümela manastırının restorasyon çalışmaları nedeniyle gezilemeyecek olması durumunda rehber anlatımları manastır girişinde yapılır.) Uzungöl Taşkıran'da bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
Konaklama: Golden İnn Otel /  Taşkıran Uzungöl 
Günün restoranı ve lezzeti: Akçaabat Nihat Usta, Akçaabat köftesi, piyaz, Laz böreği (Ekstra) 

2. GÜN


Pazartesi

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Uzungöl'ün dinlendirici doğası eşliğinde vereceğimiz serbest zamanın ardından minibüslerimize binerek Lustra ve Karaster yaylasına ulaşıyoruz. 2000 metrede aynı zamanda Uzungöl yamaç paraşüt sporunun yapıldığı bu noktada Karadeniz yayla hayatı hakkında bilgilerimizi alıp inceleme ve doğa yürüyüşlerimiz esnasında yöresel yayla evlerini görüyor acentemizin ikramı sıcak sütlerimizi içiyoruz. Daha sonra minibüslerimiz ile tekrar Uzungöl’e ulaşıyoruz. Burada aracımıza binerek bölgenin önemli el sanatlarından olan Rize bezleri alışverişlerimiz sonrasında Çamlıhemşin ilçesini görerek 1350 metrede bulunan ladin ve kayın ağaçları ile kaplanmış Ayder'e ulaşıyoruz. Gelintülü şelalesi ve kalegon gezileri sonrası küçük hediyelik dükkanlarında alışveriş ve doğa yürüyüşleri için vereceğimiz serbest zaman sonrasında Fırtına deresi kenarında bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği,konaklama ve yöresel Karadeniz gece eğlencesi otelimizde.

Konaklama: Naliya Otel / Fırtına Vadisi
Günün Restoranı ve lezzeti: İnan Kardeşler restorant, Alabalık saç kavurma, kuymak (Ekstra)
Alışveriş noktası: Zaimoğlu Rize Bezleri, Yöresel dokumalar, Sürmene çay fabrikası.

3. GÜN


Salı

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Fırtına vadisi güzelliklerini tanımaya başlıyoruz. Ülkemizde yağmurlu gün sayısının en fazla olduğu, zengin flora ve faunaya sahip olan Fırtına vadisinde arzu eden misafirlerimiz Fırtına deresinde rafting yapabilir  (60 TL.), dileyen misafirlerimiz de bir kartal yuvası konumundaki ekstra Zil kale ve Palovit şelalesi gezilerine katılabilirler ( 60 TL. ) Gezilerimiz sonrasında ekstra turlara katılmayan misafirlerimizi de otellerinden aldıktan sonra topraklarının %95 ‘i ormanlarla kaplı olan, ağaç türleri açısından Türkiye’nin en zengin arazisine sahip Artvin çevresi gezimize başlıyoruz. Çoruh ırmağı kenarından yolculuğumuzu gerçekleştirirken vereceğimiz fotoğraf molaları ile birlikte Artvin’in Borçka ilçesine varıyoruz. Burada minibüslerimize binerek deniz seviyesinden 1430 metre yükseklikte bulunan çevresi yağmur ormanlarına benzeyen bir eko sisteme sahip olan Karagöl’e ulaşıyoruz ( 50 TL ). Orman denizi olarak adlandırılan Karagöl’ün etrafında yapacağımız yürüyüş esnasında isteyen misafirlerimiz sandal ile göl üzerinde keyifli bir gezi yapabilir. Karagöl gezisi ardından minibüslerimize binerek Borçka'ya geri dönüyor,Hopa'da bulunan otelimize ulaşıyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: Paluri Otel / Hopa
Günün restoranı ve lezzeti: Fırtına Deresi Pınar Alabalık, Lahana çorbası, Alabalık tava veya ızgara, Muhlama (Ekstra)

4. GÜN


Çarşamba

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Sarp sınır kapısına ulaşıyoruz. Sadece nüfus cüzdanlarımızla gümrük kapısından geçerek Karadeniz’in Gürcistan sınırlarındaki gezilerimize başlıyoruz. İlk olarak Batum yolu üzerinde bulunan tarihi Gönye Kalesi ve kale içerisinde bulunan antik harabeleri ziyaret ediyoruz. Ardından Batum’a varıyor ve Ayvazowski, Garapetyan, Gabaşhvili gibi ünlü Pre-sovyet dönemi ve yaşayan ressamların eserlerinin sergilendiği Sanat Müzesi gezisi, Çarlık hâkimiyeti döneminden kalma tarihi Katedral ve Batum Şehir Parkı'nı geziyoruz. Ardından şehir turunda 19.yy. da yapılmış olan Orta Cami, Aziz Nikolas Kilisesi, Piazza meydanı, Avrupa Meydanı ve Medea Heykeli ile Poseidon heykeli göreceğimiz yerler arasında.Gün içerisindeki gezilerimizi tamamladıktan sonra tekrar Sarp sınır kapısından geçerek Rize'de bulunan 5 yıldızlı otelimize ulaşıyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


Konaklama:Ramada Plaza Otel / Rize

Günün Restoranı ve Menüsü:
Gürcü Peyniri (sulguni), cevizli patlıcan, gürcü mantısı (hinkali), peynirli pide (hacapuri), patatesli et, gürcü mantarı ve gürcü şarabı (Ekstra)

Gürcistan geçişleri için önemli bilgiler;

Gürcistan’a geçişler, Türk vatandaşlarına uygulanan pasaport muafiyeti sayesinde sadece TC Kimlikleri ile yapılmaktadır. Ehliyet ve diğer kimlik kartları ile geçiş yapılamaz.

Nüfus cüzdanları yıpranmamış olmalı ve soğuk damganın mutlaka görünür olması gerekmektedir. Gürcü gümrük görevlileri kimlik yıpranması konusunda son derece titiz davranmaktadır. Kimliğinizdeki fotoğrafınızın eski olması, pvc’sinin kalkmış olması, kenarlardaki/köşelerdeki yıpranmalar veya kenarlardan pvc’yi kesmiş olmanızdan dolayı geçiş yapamazsınız. 10 yıldan eski kimliklere de geçiş izni verilmemektedir. Tüm bu sebeplerden dolayı bizim tavsiyemiz, tur tarihine kadar yeni çipli kimlik kartlarınızı almanız olacaktır. Ayrıca eğer varsa, geçerli pasaportunuzu da yedek bir önlem olarak yanınızda bulundurabilirsiniz.

Gürcistan geçişleri için 18 yaş altı misafirlerimizin Anne ve Babasının yanında olması gerekmektedir. Anne ve Baba ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Gürcistan’a geçişleri için Noter den onaylı Muvafakatname almaları gerekmektedir.

31/08/2019 tarihinden sonra Gürcistan geçişlerinde eski kimlikler ile geçiş yapılamayacaktır.Bu sebep ile yeni çipli kimlik kartı kullanılması zorunludur. 

Gürcistan gümrüğünden ülkeye her türlü ilaç sokulması yasaklanmıştır.


5. GÜN


Perşembe


Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Rize bezleri tanıtımı ile yöresel lezzetler alışverişi ardından  İyidere ilçesinde Karadeniz'in başlıca geçim kaynaklarından olan çay fabrikasına gidiyoruz.Bölgenin kalite belgeli ve kooperatif işletmesinde bulunan fabrikamızda yeşil yaprak çayın soframıza gelene kadar nasıl siyah ve kuru halini aldığını mühendislerden öğreneceğiz. Kalitesine göre farklı sınıflandırılan çaylardan alma imkânı da bulacağımız fabrika gezimiz sonrası Şimşirli köyü doğal maden suları kaynağını görüp İkizdere ilçesine ulaşıyoruz.İlçe merkezinde vereceğimiz serbest zaman ardından Karadeniz turu dahilinde çıkabileceğimiz en yüksek nokta olan 2640 metre ile Ovit dağı yaylasına ulaşıyor olacağız.Otobüsümüzden inip yapacağımız kısa bir yolculuk ile Temmuz ayına kadar karların erimediği Ovit gölünü gördükten ve göl çevresinde doğa yürüyüşümüz gerçekleştirdikten sonra Vakfıkebir,Tirebolu üzerinden Giresun'da bulunan otelimize ulaşıyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: 
Ramada Otel /  Giresun

6. GÜN


Cuma

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında deniz seviyesinden 1750 metre yükseklikte bulunan meşhur Kümbet yaylasına ulaşıyoruz.Giresun'un en meşhur bu yaylasında doğa yürüyüşlerimiz ile birlikte barbekü olarak alacağımız öğle yemeği sonrasında 135 yıl önce dönemin Sivas valisi Halil Rıfat Paşa'nın köylülere hitaben gidemediğiniz yer sizin değildir sözleri ile halk tarafından el ile oyularak yapılan tünelden geçerek Kuzalan tabiat parkına ulaşıyoruz.Milli park içerisinde bulunan Kuzalan şelalesini görüyor birbirinden güzel anıları fotoğrafladıktan sonra Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan Ordu’ya ulaşıyoruz. Şehir merkezinde vereceğimiz serbest zaman içerisinde arzu eden misafirlerimiz Teleferik ile deniz seviyesinden 475 metre yükseklikte bulunan Boztepe ye ulaştığı zaman göreceği manzara ile uçakla yolculuk yapıyormuşsunuz hissini verecek.Boztepe gezisi sonrası Ünye,Fatsa ilçelerini takip ederek Samsun'da bulunan otelimize ulaşıyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: North Point Otel / Samsun


7. GÜN


Cumartesi

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Bafra,Kızılırmak,Gerze üzerinden Türkiye'nin en kuzey ucu Sinop'a varıyoruz.Akliman ve Hamsilos fiyordu gezisi sonrası,Diyojen anıtı,Tarihi Sinop cezaevi ve kale gezilerimizi gerçekleştiriyoruz.Dünyaca ünlü maket gemi alışverişi ve serbest zaman sonrası
Samsun havalimanına ulaşıyoruz. AnadoluJet Havayolları 18.00 Ankara uçağı ile hareket ediyor ve bir sonraki turumuzda buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.

Günün Restoranı ve Menüsü:Sinop liman restoran,mevsim balıkları,kalamar yada Sinop mantısı.(Ekstra)
 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • 6 gece belirtilen otellerde yarım pansiyon konaklama
  6 akşam yemeği
  6 sabah kahvaltısı
  Gidiş dönüş uçak bileti
  Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri 
  Son model Mercedes marka araçlar ile ulaşım 
  Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri 
  Tursab zorunlu seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Öğle yemekleri 
 • Yemeklerde alınacak içecekler 
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Yurt dışı çıkış harcı ( 15 TL )
 • Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler 
Aramayı Değiştir
21-27 Temmuz 2019 - İki Kişilik Oda
Yarım Pansiyon
Toplam Fiyat
5.996,00 TL
4.497,00 TL
28 Temmuz-03 Ağustos 2019 - İki Kişilik Oda
Yarım Pansiyon
Toplam Fiyat
5.996,00 TL
4.497,00 TL
04-10 Ağustos 2019 - İki Kişilik Oda
Yarım Pansiyon
Toplam Fiyat
5.996,00 TL
4.497,00 TL
18-24 Ağustos 2019 - İki Kişilik Oda
Yarım Pansiyon
Toplam Fiyat
5.996,00 TL
4.497,00 TL
25-31 Ağustos 2019 - İki Kişilik Oda
Yarım Pansiyon
Toplam Fiyat
5.996,00 TL
4.497,00 TL
01-07 Eylül 2019 - İki Kişilik Oda
Yarım Pansiyon
Toplam Fiyat
5.996,00 TL
4.497,00 TL
08-14 Eylül 2019 - İki Kişilik Oda
Yarım Pansiyon
Toplam Fiyat
5.996,00 TL
4.497,00 TL

Genel Şartlar

TUR PROGRAMINA DAHİL OLAN HİZMETLER
6 gece belirtilen otellerde yarım pansiyon konaklama
6 akşam yemeği , 6 sabah kahvaltısı

Gidiş dönüş uçak bileti
 
Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri 
Son model Mercedes marka araçlar ile ulaşım 
Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri
Tursab zorunlu seyahat sigortası
TUR PROGRAMINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Öğle yemekleri
Yemeklerde alınacak içecekler
Müze ve ören yeri girişleri
Yurt dışı çıkış harcı ( 15 TL )
Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler 


Genel Şartlar
Gezi süresi 6 gece 7 gün olup otel konaklaması aynıdır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir. 0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez. Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.Haftalık turlarımızda otobus içerisinde rotasyon uygulanır.Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Touristica seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Touristica misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak değişiklik yapılabilir. Hava muhalefeti nedeniyle ya da rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden Touristica sorumluluğu yoktur.
En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.09.04.2019
Ankara'dan Uçaklı Karadeniz-Batum Turu (Pazar çıkışlı)
Borçka Karagöl -Tam Gün Batum Turu-Fırtına Vadisi-Ayder-Zil Kale-Rize-Trabzon-Giresun - Ordu Boztepe-Samsun-Sinop
6 Gece 7 Gün