Ankara'dan Uçaklı Doğu Karadeniz Turu Perşembe-Pazar
Karadeniz Turları

Yarım Pansiyon
Uçak ile gidiş Uçak ile dönüş
3 Gece / 4 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
7 - 10 Ekim 2021
%25 İndirim
2.799 TL
2.099 TL
 • 3 gece yarım pansiyon otel konaklaması ( 3 Akşam Yemeği 3 Sabah Kahvaltısı) 
 • Anadolu Jet ile gidiş dönüş uçak bileti 
 • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri 
 • Son Model Mercedes marka araçlar ile ulaşım 
 • Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri 
 • Tursab zorunlu seyahat sigortası
  Otobüs için yeterli sayı olmadığında klimalı yatar koltuklu servisli Mercedes Sprinter yada Turkuaz marka araçlar ile turlar yapılabilir.
 • Öğle yemekleri 
 • Yemeklerde alınacak içecekler 
 • Müze ve ören yeri girişleri 
 • Yurt dışı çıkış harcı ( 50 TL ) 

Ankara'dan Uçaklı Doğu Karadeniz Turu Perşembe-Pazar

Karadeniz Turları

1. GÜN

Perşembe
Sabah 06:00'da Esenboğa Havalimanı, AnadoluJet Havayolları kontuarından biniş işlemleri sonrası 07:50 Ankara-Trabzon uçağıyla yaklaşık bir saatlik yolculuğun ardından Trabzon Havalimanı'na ulaşıyoruz. Burada bizleri bekleyen aracımıza binerek Ulu Önder Atatürk’ün Trabzon’u ziyaretleri esnasında kullandığı ve sonrasında halk tarafından satın alınıp kendilerine hediye edilen köşkü gezeceğiz. Atatürk Köşkü; Mustafa Kemal’in vasiyetinin bir bölümünü yazdığı yer olarak önemini korumaktadır. Ardından Trabzon’a gelen Komenos ailesi tarafından 1248-1263 yılları arasında kilise olarak yaptırılan, sonrasında cami ve savaş döneminde hastane olarak kullanılan Ayasofya Müzesi'ni geziyoruz. Trabzon’un meşhur Telkari ve Kazaziye sanatının inceliklerini gördükten sonra Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 1500 yıl önce iki keşişin kurduğu düşünülen Sümela Manastırı’na ulaşıyoruz. Altındere Vadisi'ne hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp kayalık üzerine kurulmuş olan manastırda ana kaya kilisesi, şapel, mutfak, öğrenci odaları, misafirhane, kütüphane ve kutsal ayazma bölümlerini gezerek deniz kenarında bulunan 5 yıldızlı otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
Konaklama: Babillon Otel  Spa /  İyidere-Rize
Günün restoranı ve lezzeti: Akçaabat Köftesi, Piyaz, Laz Böreği ( Ekstra ) 

2. GÜN

Cuma
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Arhavi, Hopa ilçeleri üzerinden Sarp Sınır Kapısı'na ulaşıyoruz. Yeni çipli kimlik kartlarımız ile Gürcistan tarafına geçiyor ve Karadeniz’in Gürcistan sınırlarındaki gezilerimize başlıyoruz. Ayvazowski, Garapetyan, Gabaşhvili gibi ünlü Pre-sovyet dönemi ve yaşayan ressamların eserlerinin sergilendiği Sanat Müzesi gezisi, Çarlık hâkimiyeti döneminden kalma tarihi Katedral ve Batum Şehir Parkı'nı geziyoruz. Ardından şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanda yörenin meşhur Gürcü şaraplarından tatma ve alışveriş imkanı bulduktan sonra son olarak Batum yolu üzerinde bulunan tarihi Gönye Kalesi ve kale içerisinde bulunan antik harabeleri ziyaret ediyoruz. Batum gezilerimizi tamamladıktan sonra tekrar Sarp Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye giriş yapıyor ardından Artvin'e ulaşıyoruz. Bir mühendislik harikası olan Deriner Barajı ile Çoruh Nehri'ni yukarıdan kuş bakışı izledikten sonra otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimize.

Konaklama: Grand Artvin Otel / Artvin
Günün Restoranı ve Menüsü: Gürcü Peyniri ( Sulguni ), Cevizli Patlıcan, Gürcü Mantısı ( Hinkali ), Peynirli Pide ( Hacapuri ), Patetesli Et, Gürcü Mantarı ve Gürcü Şarabı ( Ekstra )

Gürcistan geçişleri için önemli bilgiler;

Gürcistan’a geçişler, Türk vatandaşlarına uygulanan pasaport muafiyeti sayesinde çipli yeni kimlik kartları ile yapılmaktadır. Ehliyet ve diğer kimlik kartları ile geçiş yapılamaz.

Gürcistan geçişleri için 18 yaş altı misafirlerimizin anne ve babasının yanında olması gerekmektedir. Anne ve baba ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Gürcistan’a geçişleri için noterden onaylı muvafakatname almaları gerekmektedir.

Gürcistan gümrüğünden ülkeye her türlü ilaç sokulması yasaklanmıştır.

01 Ağustos - 30 Eylül tarihleri arasında Batum gezisi yapılmayacaktır.

Yerine Çeçeva Köyü ile Artvin Kafkasör gezileri eklenecektir. Bu gezilerde ekstra minibüs kullanılacağı için ödeme misafirlere aittir. (50 TL)


3. GÜN

Cumartesi
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Artvin Atatepe'de bulunan Türkiye'nin en büyük Atatürk anıtını panoramik olarak fotoğrafladıktan sonra Çoruh Irmağı kenarından yolculuğumuzu gerçekleştirerek Borçka'ya ulaşıyoruz. Burada  minibüslerimize binerek deniz seviyesinden 1430 metre yükseklikte bulunan çevresi yağmur ormanlarına benzeyen bir eko sisteme sahip olan Karagöl’e ulaşıyoruz. Karagöl'ün etrafında yapacağımız yürüyüş esnasında isteyen misafirlerimiz sandal ile göl üzerinde keyifli bir gezi yapabilir. Karagöl’ün huzur veren doğa güzelliklerini görmemizin ardından ülkemizde yağmurlu gün sayısının en fazla olduğu, zengin flora ve faunaya sahip olan Fırtına Vadisi'ne ulaşıyoruz. Fırtına Deresi kenarında yörenin meşhur kırmızı benekli alabalığı, mıhlama ve Laz böreği ile harmanlanmış yöresel yemeğimizi almamızın ardından minibüslerimize binerek bir kartal yuvası konumundaki Zil Kale gezimizi gerçekleştiriyoruz. Gezimiz sonrasında  Çamlıhemşin ilçesi üzerinden ilerleyerek deniz seviyesinde 1350 metre yükseklikte bulunan ladin ve kayın ağaçları ile kaplanmış Ayder'e ulaşıyoruz. Gelintülü Şelalesi ve Kalegon gezilerini rehberimiz ile birlikte gerçekleştirdikten sonra Ayder'i daha iyi yaşayabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Of, Çaykara ilçelerini takip ederek Uzungöl'de bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Konaklama: Golden İnn Otel /  Taşkıran Uzungöl 
Günün restoranı ve lezzeti: Fırtına Deresi Pınar Alabalık; Lahana Çorbası, Alabalık Tava veya Izgara, Muhlama ( Ekstra ) 

4. GÜN

Pazar
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Uzungöl'ün dinlendirici doğası eşliğinde vereceğimiz serbest zamanın ardından minibüslerimize binerek Lustra ve Karaster Yaylası'na varıyoruz. Deniz seviyesinden 2000 metrede bulunan, aynı zamanda yamaç paraşüt sporunun yapıldığı bu noktada Karadeniz yayla hayatı hakkında bilgilerimizi alıp inceleme ve doğa yürüyüşlerimiz esnasında yöresel yayla evlerini görüyor acentemizin ikramı sıcak sütlerimizi içiyoruz. Daha sonra minibüslerimiz ile tekrar Uzungöl’e ulaşıyoruz. Burada aracımıza binerek Karadeniz’in başlıca geçim kaynağı olan çay bahçeleri arasında yer alan çay fabrikasını geziyoruz. Bölgenin kalite belgeli ve kooperatif işletmesinde bulunan fabrikamızda yeşil yaprak çayın soframıza gelene kadar nasıl siyah ve kuru halini aldığını mühendislerden öğreneceğiz. Kalitesine göre farklı sınıflandırılan çaylardan alma imkânı da bulacağımız fabrika gezimiz sonrası Trabzon Havalimanı'na ulaşıyoruz. 21:45 Ankara uçağı ile Esenboğa havalimanına hareket ediyor ve bir sonraki Touristica turunda buluşmak üzere veda ediyoruz.

Günün Restoranı ve lezzeti: İnan Kardeşler; Alabalık Saç Kavurma, Kuymak ( Ekstra )
Alışveriş noktası: 
Araklı Çay Fabrikası
Alışveriş noktaları: 
Zaimoğlu Rize Bezleri, Yöresel Dokumalar, Vatan Çay Fabrikası


  

Genel Şartlar

 • Zil kale, Borçka Karagöl ile Uzungöl'de bulunan Karaster Lustra yaylaları minibüs ücretleri fiyatlara dahil edilmiştir.
 • Gezi süresi 3 gece 4 gün olup otel konaklaması aynıdır.
 • Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir.
 • 0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez.
 • Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
 • Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Touristica seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Touristica misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür.
 • Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak değişiklik yapılabilir.
 • Hava muhalefeti nedeniyle ya da rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden Touristica sorumluluğu yoktur.
 • En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar. 29.07.2021