Touristica
Ankara'dan Uçaklı Akdeniz & Ege Turu
Akdeniz Turları

Yarım Pansiyon
Pegasus Hava Yolları ile Gidiş Dönüş
6 Gece / 7 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
28 Haziran - 4 Temmuz 2020
%25 İndirim
3.865 TL
2.899 TL
  • 6 gece yarım pansiyon otel konaklaması (6 Akşam yemeği,6 Sabah kahvaltısı)
  • Pegasus ile gidiş dönüş uçak bileti
  • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri
  • Mercedes marka araçlar ile ulaşım 
  • Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri 
  • Touristica güvencesi ile Tursab seyahat sigortası
  • Öğle Yemekleri
  • Yemeklerde alınacak içecekler
  • Müze Kart Ücreti 70 TL. T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkanı sağlar. (Misafirler müze kartlarını, tur öncesi ya da tur esnasında müze girişlerinde temin edebileceklerdir.)
  • Ören yeri girişleri

Ankara'dan Uçaklı Akdeniz & Ege Turu

Akdeniz Turları

1. GÜN

Pazar
Sabah 04:00'da Esenboğa Havalimanı Pegasus havayolları kontuarı biniş işlemleri sonrası 06:00 Antalya uçağıyla yaklaşık bir saatlik yolculuğun ardından Antalya Havalimanı'na ulaşıyoruz. Burada bizleri bekleyen aracımıza binerek Köprüçay'a ulaşıyoruz.Tüm misafirlerimizin rahatlıkla gerçekleştirebileceği Rafting sporunu Köprüçay'ın berrak sularında gerçekleştirdikten sonra ( ekstra ) ülkemizdeki antik tiyatroların en güzel örneklerinden olan Aspendos tiyatrosunu geziyoruz.Günün yorgunluğunu Düden şelalesinde atlattıktan sonra Antalya'da bulunan otelimize ulaşıyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Yemek sonrası dileyen misafirlerimizi Kaleiçi marinada gece eğlencesine götürüyoruz.
Konaklama: 4 yıldızlı Antalya Otelleri  
Öğle Yemeği : Köprülü Kanyon Alabalık,Tavuk şiş,pilav,makarna ve meyve (ekstra)
Akşam Yemeği :Otelimizde tur ücretine dahil açık büfe şeklindedir.

2. GÜN

Pazartesi
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Kemer,Finike üzerinden Noel Babanın yaşadığı Demre ilçesine ulaşıyoruz.Noel Baba kilisesi gezi ve anlatımlarımız sonrasında Üçağız (Themiussa) limanından Batık şehir turunu gerçekleştirmek için teknemize biniyoruz.İlk olarak Tersane Koyu’na ulaşıyoruz.Yüzme molasının sonrası M.Ö 2. yy da büyük bir deprem neticesinde denizin dibine batmış BATIK şehir ve Kekova adasını görerek,Hamidiye Koyuna ulaşıyoruz.Yüzme molası ardından araç yolu bulunmayan Simena’yı gördükten sonra Kaş,ülkemize en yakın Yunan adası olan Meis adası,Kaputaş plajı ve Kalkan üzerinden Saklıkent'e varıyoruz.Xanthos Çayı olarak bilinen ve halk arasında Sarıçay olarak da adlandırılan Eşen Çayı ile bütünleşen 18 km'lik Saklıkent kanyonunda buz gibi suya ayaklarımızı sokarak keyifli bir yürüyüş yapıyoruz.Gün içerisindeki gezilerimizi tamamlayarak Fethiye'de bulunan otelimize ulaşıyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Dileyen misafirlerimizle yemek sonrası Fethiye gecelerini keşfe çıkıyoruz.
Konaklama: 4 yıldızlı Fethiye Otelleri
 
Öğle Yemeği :Teknede Alabalık,Tavuk,Köfte,makarna ve meyve (ekstra)
Akşam Yemeği :Otelimizde tur ücretine dahil açık büfe şeklindedir.

3. GÜN

Salı
Sabah otelimizde alınan sabah kahvaltısının arından tarih içerisinde meydana gelen tektonik hareketler neticesinde oluşmuş ve çoğu mavi bayrak ödülüne sahip koyları görmek ve akyaryumu andıran koylarda yüzme molaları vermek için 12 Adalar tekne turunu yapacagımız teknemize dogru hareket ediyoruz.Tam gün verecegimiz yüzme molalarının ardından (Şovalye Adası,Akvaryum koyu,Yasıcalar adası,Göbün koyu,Kızılada ,Tavşan Adası görecegimiz yerler arasında) limana geri dönüyor ve otobüsümüze binip Likya kaya mezarlarının en iyi örneklerinden olan Kral Amintas’ın kaya mezarını ziyeret ediyoruz.Rehberimizin anlatımlarının ardından otelimize geri dönüyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Konaklama: 4 yıldızlı Fethiye Otelleri
Öğle Yemeği :Teknede Alabalık,Tavuk,Köfte,makarna ve meyve (ekstra)
Akşam Yemeği :Otelimizde tur ücretine dahil açık büfe şeklindedir.

4. GÜN

Çarşamba
Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltının ardından ülkemizdeki en güzel Lagün (Deniz Kulağı) örneklerinden biri olan Ölüdenize geçiyoruz. Rehberimiz Belcekız efsanesini sizlere aktardıktan sonra Ölüdenizde vereceğimiz serbest zamanın ardından terk edilmiş bir Rum yerleşimi olan Kayaköyü geziyoruz.Ardından Katrancı koyunun muhteşem manzarasını fotoğraflıyor Göcek üzerinden Dalyan'a ulaşıyoruz.Dalyan’dan bineceğimiz Piyade tipi teknemiz ile Köyceğiz gölünü denize bağlayan kanal üzerindeki turumuza başlıyoruz. Byblis ve Kaunos arasındaki hüzünlü aşk hikayesini ve Kaunos antik kenti nekropolünde bulunan kaya mezarları ile ilgili bilgileri rehberimizden dinledikten sonra Caretta Carettaların ülkemizdeki en önemli yumurtlama alanları arasında bulunan muhteşem İztuzu plajına ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimiz mavi yengeç’in (pavurya) tadına bakabilirler. Plajda vereceğimiz serbest zamanın ardından bir çok Türk filminde set olarak kullanılmış olan ve Okaliptüs ağaçları ile süslenmiş olan aşıklar yolunda yapacağımız yürüyüşün ardından otelimize yerleşiyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Dileyen misafirlerimiz Marmaris gecelerini keşfe çıkıyoruz.
Konaklama: 4 yıldızlı Muğla Otelleri
Öğle Yemeği :Dalyan açık büfe sıcak soğuk yemekler,tatlı ve meyve (ekstra)
Akşam Yemeği :
Otelimizde tur ücretine dahil açık büfe şeklindedir.

5. GÜN

Perşembe
Sabah otelimizde alıcağımız açık büfe kahvaltının ardından Gökova körfezine ulaşıyor ve tekne turumuza başlıyoruz.Denizler tanrısı Poseidonun sarayına
ev sahipliği yapan Gökova körfezinin muhteşem koylarında (Yeşil deniz, Lacivert koy,zeytinlik,Sedir adası,Cleopatra plajı…) vereceğimiz yüzme molaları ile deniz ve güneşin keyfini çıkarıyoruz.Tekne turumuzun ardından doğal bir akvaryum niteliğinde olan Azmak çayın üzerindeki ikinci tekne turumuzu gerçekleştiriyoruz.Gökova körfezinin muhteşem manzarasına Sakar geçidinden baktıktan sonra,Muğla,Yatağan üzerinden Bodrum'da bulunan otelimize ulaşıyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Dileyen misafirlerimizle yemek sonrası Bodrum gecelerini keşfe çıkıyoruz.
Konaklama:  4 yıldızlı Bodrum Otelleri
Öğle Yemeği :Teknede Alabalık,Tavuk,Köfte,makarna ve meyve (ekstra)
Akşam Yemeği :Otelimizde tur ücretine dahil açık büfe şeklindedir.

6. GÜN

Cuma
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında tüm gün sürecek olan tekne turumuza
başlıyoruz. Birbirinden güzel koylarda (Akvaryum koyu, Camel beach, Tavşan adası vs.) vereceğimiz yüzme molalarında Ege denizinin tadını çıkarabilir ve birbirinden eğlenceli aktivitelerden ( Banana, Jet Ski, Paragliding vs.) faydalanabilirsiniz.Tekne turumuzun ardından yel değirmenlerini ve Zeki müren koyunu fotoğrafladıktan sonra Bodrum'da bulunan otelimize geri dönüyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Konaklama:  4 yıldızlı Bodrum Otelleri
Öğle Yemeği :Teknede Alabalık,Tavuk,Köfte,makarna ve meyve (ekstra)

7. GÜN


Cumartesi
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Ay tanrıçası Selene ile çoban Endymion’un aşkına ev sahipliği yapan Bafa gölünü ziyaret edip  Kuşadası'nda bulunan minyatür bir doğal park olan Değirmen çiftliğine gidiyoruz. İçerisinde organik tarımın yapıldığı büyük emekler ile oluşturulmuş bu noktada ilk olarak zeytinyağı tarih müzesini ziyaret ediyoruz. Zeytinyağının üretim aşamasından soframıza gelene kadar hangi yollardan geçtiğinin öyküsüne tanıklık yapacağımız müze gezisi ardından, tamamı ile çiftlikte üretilen organik ürünler ile oluşturulmuş öğle yemeği sonrası ( ekstra ) ülkemizin en büyük antik yerleşimi olan Efes antik kentini geziyoruz. (Odeon, Bouluterion, Domitian meydanı, Trajan Çeşmesi, Hadrian tapınağı, Skolastika hamamı, Celcius kütüphanesi, Aşk evi, Tiyatro, Agora gibi yapılar göreceğimiz yerler arasında.) 
Efes ziyaretimizin ardından, ev yapımı meyve şarapları ile ün salan Şirince yerleşimini geziyoruz.Otantik köy dokusunu ve tarihi evleri gördükten sonra İzmir Adnan Menderes havalimanına ulaşıyoruz.Pegasus havayolları 22.25 uçağı ile Esenboğa havalimanına hareket ediyor bir sonraki turlarımızda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

Genel Şartlar

Tur Programına Dahil Olan Hizmetler
6 gece yarım pansiyon otel konaklaması (6 Akşam yemeği,6 Sabah kahvaltısı)
Pegasus ile gidiş dönüş uçak bileti
Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri
Mercedes marka araçlar ile ulaşım 
Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri 
Touristica güvencesi ile Tursab seyahat sigortası
Tur Programına Dahil Olmayan Hizmetler
Öğle Yemekleri
Yemeklerde alınacak içecekler 
Müze Kart Ücreti 70 TL. T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkanı sağlar.  (Misafirler müze kartlarını, tur öncesi ya da tur esnasında müze girişlerinde temin edebileceklerdir.)
Ören yeri girişleri
Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler 
Ek Hizmet Açıklaması
Gezi süresi 6 gece 7 gün olup otel konaklaması aynıdır.  0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez.Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım,konaklama,çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.Haftalık turlarımızda araç içerisinde rotsayon uygulanır.Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Touristica seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Touristica misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde mücbir,öngörülemeyen ve engellenemeyen sebepler nedeniyle değişiklik yapılabilir.Böyle bir durumda tur başlamadan misafir onayı alınır. 

Kredi kartı tek çekim veya taksitli çekim seçeneklerimiz;

Axess +2 Taksit Kampanya Detayları

Kampanya Detayları

CardFinans +3 Taksit Kampanya Detayları

Kampanya Detayları

Maximum +2 Taksit Kampanya Detayları

Kampanya Detayları