Ankara'dan Bir Karadeniz Masalı Turu
Karadeniz Turları

Yarım Pansiyon
Otobüs ile Gidiş Dönüş
4 Gece / 5 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
16 - 20 Haziran 2021
999 TL
  • 3 gece yarım pansiyon otel konaklaması ( 3 Akşam Yemeği 3 Sabah Kahvaltısı) 
  • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri 
  • Son Model Mercedes marka araçlar ile ulaşım 
  • Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri 
  • Tursab zorunlu seyahat sigortası
  • Öğle yemekleri 
  • Yemeklerde alınacak içecekler 
  • Müze ve ören yeri girişleri 
  • Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler

Ankara'dan Bir Karadeniz Masalı Turu

Karadeniz Turları

1. GÜN


Saat 05.30  Söğütözü Armada karşısından aracımıza binerek sabah ekstra kahvaltı alacağımız tesise varıyoruz. Kahvaltı molasının ardından Amasya’ya ulaşıyor ve Şehzadeler Kenti Amasya’yı tanımaya başlıyoruz. Gezimize Yeşilırmak kenarına yapılan nehrin üzerine doğru duran Yalı Boyu Evleri'nin cumbalarını izliyoruz. Ardından Sultan II. Bayezid adına 1485 yılında yapılan içinde camii, medrese, imaret, türbe, şadırvan ve çeşme bulunan Sultan II.Bayezid Külliyesi'ni geziyoruz. Buradan Burma Minareli Camii'ni ve Şehzadeler Parkı'nı geziyoruz. İçinde İlhanlılar döneminde kalma 6 adet mumyanın bulunduğu Amasya Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Müze gezimiz sonrasında Helenistik döneme ait olduğuna inanılan ve mitolojiye göre Ferhat’ın, Şirin’e kavuşmak adına dağları kazarak oluşturduğu ve bu adı taşıyan Ferhat ile Şirin Su Kanallarını ziyaret ediyoruz. Ardından Havza üzerinden milli mücadelenin bir kıvılcım olarak başladığı daha sonra tüm yurdu sardığı Samsun'a ulaşıyoruz. İlk olarak Bandırma Vapuru'nun birebir ölçülerdeki maketinin bulunduğu Kurtuluş Parkı'na gidiyoruz. Balmumu heykelleri ve dönem yansımaları eşliğinde gezilerimizi tamamladıktan sonra Atatürk’ün 18 silah ve kader arkadaşı ile birlikte Samsun’a ilk adımı attığı yer olan Tütün İskelesi ve İlk Adım Anıtları'nı ziyaret ediyoruz. Ardından Çarşamba, Ünye üzerinden Ordu'da bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

 


Kahvaltı: Yolculuk esnasında uygun bir mola yerinde ekstra olarak alınacaktır. 

Öğle Yemeği: Amasia Mutfağı; Etli Güveç, Baklalı Yaprak Sarması, Amasya Bamyası, Mantı
( Ekstra )
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe ya da set menü olarak sunulmaktadır.  

Konaklama: Konaklama: Yalçın Otel / Fatsa

Rota: Ankara-Amasya (334 km) – Samsun (123 km) - Ordu ( 150 km) Toplam: 607 km

2. GÜN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı ardından Tirebolu’ya hareket ediyoruz. Kaliteli çayı ile meşhur Tirebolu 42 Çay Fabrikası’nı gezip, üretim hakkında bilgi aldıktan sonra sonrası çay tadımı yapıyoruz. Bu keyifli molanın ardından Görele, Beşikdüzü, Vakfıkebir ilçeleri üzerinden Trabzon’a ulaşıyoruz. Atatürk Köşkü gezisi ve Ayasofya gezileri ardından Akçaabat ilçesinde meşhur köfte menülü öğle yemeğimizi aldıktan sonra Altındere Vadisi'ne ilerliyoruz. Milli Park sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 1500 yıl önce iki keşişin kurduğu düşünülen Sümela Manastırı'na ulaşıyoruz. Altındere Vadisi'ne hakim Karadağ’ın eteklerinde sarp kayalık üzerine kurulmuş olan manastırda ana kaya kilisesi, şapel, mutfak, öğrenci odaları, misafirhane, kütüphane ve kutsal ayazma bölümlerini gezerek ( Restorasyon çalışmaları devam etmesi durumunda manastır anlatımları giriş kapısında yapılır ) Uzungöl'de bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

Kahvaltı: Otelimizde tur fiyatına dahil açık büfe olarak alınmaktadır.
Öğle Yemeği: 
Akçaabat Köftesi, Piyaz, Laz Böreği ( Ekstra )
Akşam Yemeği:
 Otelimizde tur fiyatına dahil açık büfe veya set menü olarak alınmaktadır.
Konaklama: 
Golden İnn Otel  / Taşkıran-Uzungöl
Alışveriş Noktaları: 
Saray Gümüş Kazaziye ve Telkari  


Rota: Tirebolu (89 km), Trabzon (88 km), Uzungöl ( 96 km), Toplam: 273 Km

 

3. GÜN

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Uzungöl'ün dinlendirici doğası eşliğinde vereceğimiz serbest zamanın ardından dileyen misafirlerimiz ile minibüslerimize binerek Lustra ve Karaster Yaylası'na ulaşıyoruz ( Ekstra 60 TL ). 2000 metrede aynı zamanda Uzungöl yamaç paraşüt sporunun yapıldığı bu noktada Karadeniz yayla hayatı hakkında bilgilerimizi alıp inceleme ve doğa yürüyüşlerimiz esnasında yöresel yayla evlerini görüyor acentemizin ikramı sıcak sütlerimizi içiyoruz. Daha sonra aracımıza binerek deniz seviyesinden 1250 metre yükseklikte bulunan Ayder'e ulaşıyoruz. Karadeniz'in önemli turizm merkezlerinden bir tanesi olan Ayder'de Gelintülü Şelalesi'ni fotoğraflıyor ardından doğa yürüyüşlerimiz için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Fırtına Vadisi'nde bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği, konaklama ve yöresel Karadeniz eğlenceleri otelimizde.
 

Kahvaltı: Tur ücretimize dahil olarak otelde açık büfe olarak sunulmaktadır.
Öğle Yemeği: Ekstra olarak bölgede alınmaktadır./ İnan Kardeşler Uzungöl
Akşam Yemeği: : Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe ya da set menü olarak sunulmaktadır.
Konaklama: Vadi Otel vb. / Fırtına Vadisi
Rota: Uzungöl Çamlıhemşin ( 168 km), Ayder (23 km), Fırtına vadisi (27 km) Toplam: 218 km

4. GÜN

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında ülkemizde yağmurlu gün sayısının en fazla olduğu, zengin flora ve faunaya sahip olan Fırtına Vadisi gezimize başlıyoruz.Arzu eden misafirlerimiz Fırtına deresinde Rafting yapabilir (75 TL), dileyen misafirlerimiz de bir kartal yuvası konumundaki ekstra Zil Kale gezisi ve Palovit şelalesi gezilerine katılabilirler (60 TL). Fırtına vadisi gezilerimizi tamamladıktan sonra Fırtına deresi kenarındaki Muhlama ve Laz böreği ile harmanlanmış yöresel yemeğimizi almamızın ardından Vakfıkebir'de yöresel lezzet alışverişlerimizi yaparakardından Ankara'ya dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Trabzon, Giresun, Ordu ve Samsun’un sahil ilçeleri üzerinden yolculuğumuza devam ediyoruz.

Kahvaltı: Tur ücretimize dahil olarak otelde açık büfe olarak sunulmaktadır.
Öğle Yemeği: Fırtına Deresi Pınar Alabalık; Lahana Çorbası, Alabalık Tava veya Izgara, Muhlama
( Ekstra )

Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil değildir. Yol üzeri mola tesislerinde ekstra olarak alınmaktadır. 
Konaklama: Bu gece otel konaklaması bulunmamaktadır. Otobüs ile dönüş yolculuğu yapılmaktadır.
Rota: Rize - Çamlıhemşin (91 km), Vakfıkebir (123 km), Samsun (281 km), Ankara (402 km ) Toplam: 897 km

5. GÜN


Sabah saatlerinde Ankara'ya ulaşıyor ve sizleri aldığımız noktalarda bırakarak gezimizi sonlandırıyoruz.Genel Şartlar


Gezi süresi 4 gece 5 gün olup otel konaklaması 3 gecedir. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir. 0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez. Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Touristica seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Touristica misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak değişiklik yapılabilir. Hava muhalefeti nedeniyle ya da rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden Touristica sorumluluğu yoktur.
En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.01.11.2020