Adana Çıkışlı Uçaklı Likya Turu
Likya Turları

Yarım Pansiyon
Uçak ile gidiş Uçak ile dönüş
5 Gece / 6 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
13 - 18 Haziran 2021
%25 İndirim
3.332 TL
2.499 TL
  • 5 gece yarım pansiyon otel konaklaması (5 Akşam yemeği,5 Sabah kahvaltısı)
  • Pegasus Hava Yolları ile gidiş dönüş uçak bileti
  • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri
  • Mercedes marka araçlar ile ulaşım
  • Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri
  • Touristica güvencesi ile Tursab seyahat sigortası
Otobüs için yeterli sayı olmadığında klimalı yatar koltuklu servisli Mercedes Sprinter yada Turkuaz marka araçlar ile turlar yapılabilir.
  • Öğle Yemekleri
  • Yemeklerde alınacak içecekler
  • Müze Kart Ücreti 70 TL. T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkanı sağlar.
  • Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler

Adana Çıkışlı Uçaklı Likya Turu

Likya Turları

1. GÜN

Pazar
Sabah 06:00
'da Adana Havalimanı Pegasus havayolları kontuarı biniş işlemleri sonrası 08:00 İzmir uçağıyla yaklaşık bir saatlik yolculuğun ardından İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na ulaşıyoruz.  Burada bizleri bekleyen aracımıza binerek tarihi dokusu ve ev yapımı meyve şarapları ile ün salan Şirince'ye hareket ediyoruz.Otantik tarihi evler ve sokaklar arasında yapacağımız Şirince gezisi esnasında öğle yemeğimizi de yöresel lezzetlerin tadına bakarak aldıktan sonra Ay tanrıçası Selene ile çoban Endymion’un aşkına ev sahipliği yapan Bafa gölünü ziyaret edip Gökova körfezi üzerinden Göcek İncekum plajına ulaşıyoruz.Bu doğa harikası noktada vereceğimiz yüzme molası sonrası Fethiye'de bulunan otelimize ulaşıyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Konaklama:  Atapark Otel / Fethiye
Öğle Yemeği: Şirince yöresel ege mutfağı
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe şeklindedir. 

2. GÜN


Pazartesi
Sabah otelimize alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Gökava'ya ulaşıyoruz.  Gökova körfezinde ilk olarak Azmak çayı doğal akvaryum olarak kabul edilen Azmak çayı üzerinde keyifli bir sandal turu gerçekleştiriyoruz Sandal gezimiz sonrasında Gökova tekne turumuz başlıyor. Denizler tanrısı Poseido'nun sarayına ev sahipliği yapan Gökova körfezinin muhteşem koylarında (Sedir Adası-Yeşil deniz, Lacivert koy, zeytinlik…) vereceğimiz yüzme molaları ile deniz ve güneşin keyfini çıkarıyoruz. Gökova körfezinden ayrıldıktan sonra bir çok Türk filminde set olarak kullanılmış olan ve Okaliptüs ağaçları ile süslenmiş olan aşıklar yolunda yapacağımız yürüyüşün ardından otelimize dönüş, akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Yemek sonrası arzu eden misafirlerimizle Fethiye gece eğlencesini keşfe çıkıyoruz. 
Konaklama : Atapark Otel / Fethiye
Öğle Yemeği : Teknede  Çupra /Levrek tavuk yada köfte,makarna,salata ve karpuz.
Akşam Yemeği : Otelimizde tur ücretine dahil açık büfe şeklindedir. 

 

3. GÜN


Salı
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Fethiye limanına ulaşıyoruz. Limanda bizleri bekleyen teknemize binerek tam gün sürecek olan 12 adalar tekne turuna çıkıyoruz .Tarih içerisinde meydana gelen tektonik hareketler neticesinde oluşmuş ve çoğu mavi bayrak ödülüne sahip koyları görmek ve akyaryumu andıran koylarda yüzme molaları vermek için 12 Adalar tekne turunu yapacagımız tekne turumuzda tam gün verecegimiz yüzme molalarının ardından (Şovalye Adası,Akvaryum koyu,Yasıcalar adası,Göbün koyu,Kızılada ,Tavşan Adası görecegimiz yerler arasında) limana geri dönüyor ve otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Yemek sonrası dileyen misafirlerimiz ile Fethiye gecelerini keşfe çıkıyoruz.
Konaklama : Atapark Otel vb. / Fethiye
Öğle Yemeği : Teknede Balık veya tavuk ,makarna,salata ve karpuz (ekstra)
Akşam Yemeği : Otelimizde tur ücretine dahil açık büfe şeklindedir.

  

4. GÜN


Çarşamba

Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltının ardından Kalkan şeklindeki koyun etrafına yerleşmiş olan Kalkan beldesini gördükten sonra mavinin her tonunu görebileceğiniz güneşin ışıklarının açısına göre renk değiştiren ve Turkuaz koy olarak adlandırılan  Kaputaj Plajında yüzme molası veriyoruz. Molamızın ardından Türkiye’ye en yakın Yunan adası olan 3.5 deniz mili uzaklığındaki Meis adasını görerek Kaş’a geliyoruz. Limanda vereceğimiz serbest zamanın ardından Kekova tekne turunu yapmak amacıyla Üçağız köyüne doğru hareket ediyoruz ve teknemizle ilk olarak Tersane Koyu’na ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz yüzme molasının sonrası  M.Ö 2. yy da büyük bir deprem neticesinde denizin dibine batmış Batık şehir ve Kekova adasını görerek,Hamidiye Koyu yüzme molası sonrasında bu güzel yerden ayrılıyoruz. Akşam saatlerinde ise Fethiye'ye dönüş, akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama : Atapark Otel / Fethiye
Kahvaltı: Otelimizde tur ücretine dahil açık büfe şeklindedir.
Öğle Yemeği : Köfte,yada Tavuk, salata büfesi (Ekstra)
Akşam Yemeği : Otelimizde tur ücretine dahil açık büfe şeklindedir.

5. GÜN


Perşembe
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltısı sonrasında 2006 yılında dünyanın en iyi plajı seçilen Ölüdeniz milli parkına hareket ediyoruz.Yaklaşık olarak iki saat sürecek olan yüzme molası sonrasında Hayalet Köy olarak ünlenen doğal, sanat ve resim kampının bulunduğu 1924 yılındaki nüfus mübadelesi nedeniyle terk edilen  eski Rum Köyü olan Kayaköy’e gidiyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molasından sonra Dalyan’a hareket ediyoruz. Deniz, kumsal, güneş üçlüsüne eşlik eden tarih ve doğa zenginliği ile Köyceğiz Gölünü denize bağlayan antik dönemde Calbis adı verilen Dalyan’a varıyoruz. Dalyan kanalından bineceğimiz tekne ile Caretta-Caretta kaplumbağaları ve Nil( Trionyx Tringulus ) kaplumbağalarının yumurta bırakma bölgesi olan İztuzu plajına doğru teknemizle keyifli yolculuk yapıyoruz. Sazlıklar ve dünyada çok az yerde görülen sığla ağaçları (Liquidamber Oriantalist ) arasından görünen Kaunos Kral Mezarları gezimize ayrı bir keyif katmaktadır. İztuzu plajındaki yüzme molası sonrasında otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Yemek sonrası arzu eden misafirlerimizle Fethiye gece eğlencesini keşfe çıkıyoruz. 

Konaklama : Atapark Otel / Fethiye
Öğle Yemeği : Kayaköy'Antik Restorant Gözleme,Ayran (Ekstra )
Akşam Yemeği : Otelimizde tur ücretine dahil açık büfe şeklindedir. 

6. GÜN


Cuma

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından antik dönemde Xanthos Çayı olarak bilinen ve halk arasında Sarıçay olarak da adlandırılan Eşen Çayı ile bütünleşen 18 km lik Saklıkent kanyonunda buz gibi suya ayaklarımızı sokarak keyifli bir yürüyüş yapıyoruz.Bu noktada vereceğimiz serbest zaman ardından Korkuteli üzerinden Antalya'ya Köprülü kanyona ulaşıyoruz.Tüm misafirlerimizin rahatlıkla gerçekleştirebileceği Rafting sporunu Köprülü kanyonun berrak sularında gerçekleştirdikten sonra ( ekstra ) ülkemizdeki antik tiyatroların en güzel örneklerinden olan Aspendos tiyatrosunu rehberimiz eşliğinde tanıdıktan sonra Antalya havalimanına hareket ediyoruz.Pegasus havayollarının 22:25 Adana uçağı ile hareket ediyor bir sonraki turlarımızda buluşmak üzere veda ediyoruz.
Kahvaltı: Otelimizde tur ücretine dahil açık büfe şeklindedir.
Öğle Yemeği : Köprülü Kanyon Alabalık,Tavuk şiş,pilav,makarna ve meyve (ekstra)


Genel Şartlar


Gezi süresi 5 gece 6 gün olup otel konaklaması aynıdır.  0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez.Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım,konaklama,çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Touristica seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Touristica misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde mücbir,öngörülemeyen ve engellenemeyen sebepler nedeniyle değişiklik yapılabilir.Böyle bir durumda misafir onayı alınır.
En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.15.01.2021