Adana Çıkışlı Uçaklı Ege Akdeniz Turu
Akdeniz Turları

Yarım Pansiyon
Uçak ile gidiş Uçak ile dönüş
6 Gece / 7 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
19 - 25 Eylül 2021
%15 İndirim
3.532 TL
3.002 TL
 • 6 gece yarım pansiyon otel konaklaması (6 Akşam yemeği,6 Sabah kahvaltısı)
 • Pegasus ile gidiş dönüş uçak bileti 
 • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri
 • Programda belirtilen tekne turları
 • Mercedes marka araçlar ile ulaşım 
 • Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri 
 • Touristica güvencesi ile Tursab seyahat sigortası
 • Öğle Yemekleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler 
 • Müze Kart Ücreti 70 TL. T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkanı sağlar.  (Misafirler müze kartlarını, tur öncesi ya da tur esnasında müze girişlerinde temin edebileceklerdir.)
 • Ören yeri girişleri
 • Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler 

Adana Çıkışlı Uçaklı Ege Akdeniz Turu

Akdeniz Turları

1. GÜN

Sabah 06:00'da Adana Havalimanı Pegasus havayolları kontuarı biniş işlemleri sonrası 08:00 Adana-İzmir uçağıyla yaklaşık bir saatlik yolculuğun ardından İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na ulaşıyoruz. Burada bizleri bekleyen aracımıza binerek ülkemizin en büyük antik yerleşimi olan Efes Antik Kentini geziyoruz. ( Odeon, Bouluterion, Domitian Meydanı, Trajan Çeşmesi, Hadriantapınağı, Skolastika Hamamı, Celcius Kütüphanesi, Aşk Evi, Tiyatro, Agora gibi yapılar göreceğimiz yerler arasında. ) Efes ziyaretimizin ardından ev yapımı meyve şarapları ile ün salan Şirince yerleşimini geziyoruz ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından St.John kilisesini ve çarşıyı gezdikten sonra Ay tanrıçası Selene ile çoban Endymion’un aşkına ev sahipliği yapan Bafa Gölü'nde akşam çaylarımızı yudumladıktan sonra Bodrum'da bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: 
  Türkbükü Hill Otel Bodrum 
Öğle Yemeği:
 Şirince Ocakbaşı Restoran serbest menü (ekstra)
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe şeklindedir. 

2. GÜN


Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün sürecek olan tekne turumuza başlıyoruz. Birbirinden güzel koylarda ( Akvaryum Koyu, Camel Beach, Tavşan Adası vs. ) vereceğimiz yüzme molalarında Ege Denizi'nin tadını çıkarabilir ve birbirinden eğlenceli aktivitelerden ( Banana, Jet Ski, Paragliding vs. ) faydalanabilirsiniz. Tekne turumuzun ardından yel değirmenlerini ve Zeki Müren Koyu'nu fotoğrafladıktan sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğinin ardından dileyen misafirlerimiz Bodrum gece hayatının tadını çıkarabilirler.

Konaklama: 
 Türkbükü Hill Otel Bodrum  
Kahvaltı:Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe şeklindedir.
Öğle Yemeği: Teknede; Çupra, tavuk ya da köfte, makarna, salata ve karpuz ( Ekstra )
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe şeklindedir.

3. GÜN


Sabah saatlerinde otelimizde ayrılarak Yatağan, Muğla üzerinden Gökova Körfezi'ne ulaşıyoruz. Nail Çakırhan tarafından 1980 yılında yaptırılan ve 1983 yılında Ağahan Mimarlık ödülünü kazanan evi tanıdıktan sonra tekne turumuza başlıyoruz. Denizler tanrısı Poseidonun sarayına ev sahipliği yapan Gökova Körfezi'nin muhteşem koylarında ( Yeşil Deniz, Lacivert Koy, Zeytinlik… ) vereceğimiz yüzme molaları ile deniz ve güneşin keyfini çıkarıyoruz.
Tekne turumuzun ardından doğal bir akvaryum niteliğinde olan Azmak Çayı'nın üzerindeki tekne turumuzu gerçekleştiriyoruz ( Ekstra 15 TL ). Gökova Körfezi'nden ayrıldıktan sonra bir çok Türk filminde set olarak kullanılmış olan ve okaliptüs ağaçları ile süslenmiş olan Aşıklar Yolu'nda yapacağımız yürüyüşün ardından Marmaris'te bulunan otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile Marmaris gecelerini keşfe çıkıyoruz.

Konaklama:  Sesin Otel vb. / Marmaris

Öğle Yemeği: Teknede;  Çupra,  levrek, tavuk ya da köfte, makarna, salata ve karpuz ( Ekstra )
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe şeklindedir.

4. GÜN


Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Marmaris’ten ayrılıyor ve Dalyan’a geçiyoruz. Dalyan’dan bineceğimiz Piyadetipi teknemiz ile Köyceğiz Gölü'nü denize bağlayan kanal üzerindeki turumuza başlıyoruz. Byblis ve Kaunos arasındaki hüzünlü aşk hikayesini ve Kaunos Antik Kenti nekropolünde bulunan kaya mezarları ile ilgili bilgileri rehberimizden dinledikten sonra Caretta Carettaların ülkemizdeki en önemli yumurtlama alanları arasında bulunan muhteşem İztuzu Plajı'na ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimiz mavi yengecin ( Pavurya ) tadına bakabilirler. Plajda vereceğimiz serbest zamanın ardından öğle yemeğimizi alıyoruz. Dalyan'dan ayrıldıktan sonra Katrancı Koyu'nun muhteşem manzarasını fotoğraflıyor ve ülkemizdeki en güzel Lagün ( Deniz Kulağı ) örneklerinden biri olan Ölüdeniz'e geçiyoruz.
Rehberimiz Belcekız efsanesini sizlere aktardıktan sonra Ölüdeniz'de vereceğimiz yüzme molasının ardından terk edilmiş bir Rum yerleşimi olan Kayaköy'ü geziyor ve otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile Fethiye barlar sokağı turumuzu gerçekleştiriyoruz.

Konaklama:  Atapark Otel vb. / Fethiye  

Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe şeklindedir.
Öğle Yemeği: Dalyan'da açık büfe sıcak, soğuk yemekler meyve, tatlı ( Ekstra )
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe şeklindedir.

5. GÜN


Sabah otelimizde alınan sabah kahvaltısının arından tarih içerisinde meydana gelen tektonik hareketler neticesinde oluşmuş ve çoğu mavi bayrak ödülüne sahip koyları görmek ve akvaryumu andıran koylarda yüzme molaları vermek için 12 Adalar tekne turunu yapacağımız teknemize doğru hareket ediyoruz. Tam gün vereceğimiz yüzme molalarının ardından ( Şövalye Adası, Akvaryum Koyu, Yasıcalar Adası, Göbün Koyu, Kızılada, Tavşan Adası göreceğimiz yerler arasında ) limana geri dönüyor ve otobüsümüze binip Likya Kaya Mezarları'nın en iyi örneklerinden olan Kral Amintas’ın kaya mezarını ziyaret ediyoruz.
Rehberimizin anlatımlarının ardından otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Arzu eden misafirlerimizle Fethiye gece eğlencesini keşfe çıkıyoruz.

Konaklama: Atapark Otel vb. / Fethiye 

Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe şeklindedir.
Öğle Yemeği: Teknede; Çupra, tavuk ya da köfte, makarna, salata ve karpuz ( Ekstra )
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe şeklindedir.

6. GÜN


Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Saklıkent Kanyonu'nda buz gibi sularında yürüyerek kanyon gezimiz yapıyoruz. Saklıkent'ten ayrıldıktan sonra Kaputaş Plajı'nı yukarıdan fotoğrafladıktan sonra ülkemize en yakın Yunan Adası olan Meis Adası'na komşu olan, antik dönemde Antiphellos olarak anılan Kaş merkezinde vereceğimiz serbest zaman sonrasında Kekova Körfezi'ne geçiyoruz. Themiussa ( Üçağız ) Köyü'nden bineceğimiz teknemiz ile Kaleköy, Tersane Adası, Batık Şehir ve Ertuğrul Koyu'nu gördükten sonra Kekova’dan ayrılıyor Finike, Kemer güzergahı üzerinden Antalya'da bulunan otelimize geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile Antalya Kaleiçi ve barlar sokağını gezilerini yapıyoruz.

Konaklama: 
 Bbusiness Otel Antalya vb. 
Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe şeklindedir
Öğle Yemeği: Köfte ya da tavuk, salata büfesi ( Ekstra )
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe şeklindedir

7. GÜN


Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Köprüçay'a ulaşıyoruz.
Tüm misafirlerimizin rahatlıkla katılabileceği rafting sporunu Köprüçay'ın berrak sularında gerçekleştirdikten sonra ( Ekstra ), ülkemizdeki antik tiyatroların en güzel örneklerinden olan Aspendos Tiyatrosu'nu geziyoruz.
Günün yorgunluğunu Düden Şelalesi'nde attıktan sonra Antalya Havalimanı'na ulaşıyoruz.
Pegasus Havayolları 21.45 uçağı ile Adana'ya hareket ediyor ve sizlere veda ediyoruz.

Genel Şartlar

Gezi süresi 6 gece 7 gün olup otel konaklaması aynıdır.  0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez.Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım,konaklama,çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.Haftalık turlarımızda araç içerisinde rotsayon uygulanır.Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Touristica seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Touristica misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde mücbir,öngörülemeyen ve engellenemeyen sebepler nedeniyle değişiklik yapılabilir.Böyle bir durumda tur başlamadan misafir onayı alınır. 
En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.15.01.2021