29 Ekim Özel Uçaklı Pamukkale - Salda Gölü Turu

Pamukkale Turları

Pegasus Havayolları ile Gidiş Dönüş
2 Gece 3 Gün

1. GÜN

27.10.2019 / Pazar
Sabah 04:00 Ataköy Olimpiyat Evi (Sinan Erdem spor salonu önü), 04:15 Mecidiyeköy Divan Otel önü, 05:00 Kadıköy Evlendirme dairesi otoparkı önünden hareket ile 05:30 Sabiha Gökçen Havalimanı'nda siz değerli konuklarımızla kültür rehberinizin buluşmasının ardından Pegasus Havayolları 07:20 uçağıyla yaklaşık bir saatlik yolculuğun ardından Denizli Çardak Havalimanı'na ulaşıyoruz. Burada bizleri bizleri bekleyen aracımıza binerek ilginç mağara içi oluşumları ile “Küçük Pamukkale” olarak da bilinen Kaklık Mağarasına ulaşıyoruz. Bazı cilt hastalıkları iyi geldiği söylenilen kükürtlü suyu ve mağara içi traverten oluşumları gördükten sonra Kaklık Mağarasından ayrılıyor sonrası M.Ö. II. yüzyılda Bergama krallarından II. Eumenes tarafından kurulduğu, adını ise Bergama’nın kurucusu Telephos’un eşi Heira’dan aldığı sanılan antik kentimiz Frigya Hierapolis'ini geziyoruz. Antik çağda dokuma kumaşları ile de ünlü olan, Büyük Konstantin döneminde Frigya bölgesinin başkentliğini yapmış ve günümüzde de Dünyaca meşhur travertenleri ile birlikte hem kültürel hem de doğal değerleri ile UNESCO'nun Dünya Mirası listesinde yer alan kentte; Güney Bizans Kapısı, Gymnasium, Su kanalları, Büyük Hamam, Antik Tiyatro, Aziz Philip Martyrium'u, Plutonium, Nympheum, Apollon Tapınağı, Büyük Hamam (müze), Agora, Frontinus Caddesi, Triton Çeşmesi, Latrina, Kuzey Bizans Kapısı ve Kuzey Nekropolündeki Tümülüs, Mozole ve lahit mezarlar ile tamalayacağımız ziyaretimize Pamukkale traverten havuzları ile Antik Havuzda vereceğimiz serbest zamanı da ekleyerek Hierapolis'e veda ediyoruz. Ardından tekstilin başkenti Denizli'deki bir tekstil mağazasında vereceğimiz mola ile yöreye özgü dokuma ürünleri alma fırsatı. Tekstil mağazası ziyareti sonrası bikarbonat, sülfat, karbondioksit ve kalsiyum yönünden zengin; hipertermal, hipotonik bir maden suyu olan Karahayıt Kırmızı Su Travertenlerine geçiyoruz. Kırmızı Su'daki şifalı havuzlarda vereceğimiz serbest zaman sonrası Denizli'de bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Konaklama: North Point Otel / Denizli

2. GÜN

28.10.2019 / Pazartesi 
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Denizli ve Serinhisar üzerinden Burdur Yeşilova sınırları içerisinde yer alan Salda Gölü'ne geçiyoruz. Türkiye'nin Maldivleri olarak bilinen gölümüzün, bir benzeri Mars'ta olduğu söylenen Magnezyum yüklü beyaz plajında vereceğimiz serbest zaman sonrası buraya veda ediyor ve öğle yemeği -ekstra- molamızı veriyoruz. Yemek sonrası Ağlasun ilçesinden tırmanmaya başlayacağımız Toroslar üzerinde etkileyici manzarası ve çok iyi korunmuş kalıntıları ile, Türkiye'nin en etkileyici ve romantik antik kalıntılarından birisini görmeye Unesco Geçici/Aday listesinde yer alan Sagalassos Antik kentine varıyoruz. Antik kentte; Kent Konağı, Antik Tiyatro, Neon Kütüphanesi, Geç Hellenistik Çeşme, Yukarı Agora, Antoninler Çeşmesi, Heroon, Bazilika, Macellum, Odeon, Roma Hamamı ve çok sayıda yer görülerek kente veda ediyoruz. Etkileyici Anastilosis çalışmaları ile bizde izler bırakacak yerleşimde 2 bin yıl önce olduğu gibi Toroslardan gelen kaynak ile ayağa kaldırılmış Antoninler çeşmesi, unutulmaz bir deneyim olarak aklımızda ve kalbimizde yer edecek. Otele dönüş konaklama ve akşam yemeği otelimizde.
Konaklama : North Point Otel / Denizli

3. GÜN

29.10.2019 / Salı
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Tavas üzerinden bir başka UNESCO Dünya Miras Listesi üyesi olan Aphrodisias Antik Kenti'ne varıyoruz. Ara Güler'in ölümsüz fotoğrafları sayesinde tanınan ve bu keşfe kadar üzerindeki Geyre Köyü ile içiçe olan Antik yerleşimin müzesinde Sebasteion/Augusteum'un nefes kesen süslemeli ve kabartmalı panolarını görüyoruz. Antikçağın en meşhur heykel okullarından birisine sahip kentte; Sebasteion, Tiyatro, Tiyatro Hamamı, Akropol, Agora, Tiberius Portikosu, Hadrian Hamamları, Odeon, Piskoposluk Sarayı, Afrodit Tapınağı, Stadium, Propylon (Tetrapylon) ve Kenen Erim'in mezarını da görerek antik kente veda ediyoruz. Antik kent yakınlarındaki yerel restoranda alacağımız öğle yemeği -ekstra- sonrası Buldan'a geçiyoruz. Korunmuş kent dokusu ve geleneksel ürünler de bulabileceğiniz tekstil mağazaları ile Buldan çarşılarında vereceğimiz serbest zaman sonrası turumuzu tamamlıyor ve bir başka turumuzda buluşmak dileği ile Denizli Çardak Havalimanının yolunu tutuyoruz. Pegasus Havayolları 20.30 uçağı ile Sabiha Gökçen Havalimanı'na hareket ediyor alanda bizleri bekleyen servis araçlarımız ile sizleri aldığımız noktalara bırakırken bir sonraki turlarımızda buluşmak üzere veda ediyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • 2 gece yarım pansiyon otel konaklaması (2 Akşam Yemeği 2 Sabah Kahvaltısı)
 • Pegasus Hava Yolları ile gidiş dönüş uçak bileti 
 • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri 
 • Mercedes marka araçlar ile ulaşım 
 • Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri 
 • Touristica güvencesi ile Tursab seyahat sigortası
 • Havalimanı Transferi

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Öğle yemekleri 
 • Müze Kart Ücreti 70 TL. T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkanı sağlar.
 • Yemeklerde alınacak içecekler 
 • Özel harcamalar
 • Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler 
Aramayı Değiştir
27-29 Ekim - İki Kişilik Oda
Yarım Pansiyon
world card 'e Özel %25 İndirim
Toplam Fiyat
4.264,00 TL
3.198,00 TL

genel şartlar

Tur Programına Dahil Olan Hizmetler
2 gece yarım pansiyon otel konaklaması( 2 Akşam Yemeği 2 Sabah Kahvaltısı)
Pegasus Hava Yolları ile gidiş dönüş uçak bileti 
Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri 
Mercedes marka araçlar ile ulaşım 
Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri 
Touristica güvencesi ile Tursab seyahat sigortası
Havalimanı Transferi
Tur Programına Dahil Olmayan Hizmetler
Öğle yemekleri 
Müze Kart Ücreti 70 TL. T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkanı sağlar.
Yemeklerde alınacak içecekler 
Özel harcamalar
Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler 

Ek Hizmet Açıklaması

Gezi süresi 2 gece 3 gün olup otel konaklaması aynıdır. 0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez.Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım,konaklama,çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Touristica seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Touristica misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde mücbir,öngörülemeyen ve engellenemeyen sebepler nedeniyle değişiklik yapılabilir.Böyle bir durumda misafir onayı alınır. Hava muhalefeti nedeniyle yada rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden Touristica sorumluluğu yoktur.
En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.04.08.2019
29 Ekim Özel Uçaklı Pamukkale - Salda Gölü Turu
Pamukkale-Salda-Buldan-Denizli-Afrodisias
2 Gece 3 Gün

Kredi kartınıza peşin fiyatına 12 taksite kadar ödeme yapabilirsiniz. Kredi kartı tek çekim veya taksitli çekim seçeneklerimiz;

World +2 Taksit Vada Kampanya Detayları

Kampanya Detayları

Bonus +2 Taksit Kampanya Detayları

Kampanya Detayları

Axess +3 Taksit Kampanya Detayları

Kampanya Detayları

Cardfinans +3 Taksit Kampanya Detayları

Kampanya Detayları

Maximum +2 Taksit Kampanya Detayları

Kampanya Detayları

Paraf +3 Taksit Kampanya Detayları

Kampanya Detayları

Ziraat +3 Taksit Kampanya Detayları

Kampanya Detayları