29 Ekim Özel İzmir'den Uçaklı Şanlıurfa-Gaziantep-Antakya Turu Hilton Otelleri Konaklamalı
Gap Turları

Yarım Pansiyon
Uçak ile gidiş Uçak ile dönüş
2 Gece / 3 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
29 - 31 Ekim 2021
2.599 TL
 • 2 gece yarım pansiyon otel konaklaması (2 Akşam Yemeği 2 Sabah Kahvaltısı) 
 • Sun Express Yolları ile gidiş dönüş uçak bileti 
 • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri 
 • Halfeti tekne turu 
 • Mercedes marka otobüsler ile ulaşım 
 • Touristica güvencesi ile Tursab seyahat sigortası 
 • Otobüs için yeterli sayı olmadığında klimalı yatar koltuklu servisli Mercedes Sprinter yada Turkuaz marka araçlar ile turlar yapılabilir.
 • Öğle yemekleri 
 • Müze Kart Ücreti 70 TL. 
 • T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkanı sağlar. 
 • Yemeklerde alınacak içecekler 
 • Programda ekstra olarak belirtilen gezi ve eğlenceler 
 • Özel harcamalar

29 Ekim Özel İzmir'den Uçaklı Şanlıurfa-Gaziantep-Antakya Turu Hilton Otelleri Konaklamalı

Gap Turları

1. GÜN

Cuma
Sabah 04:30 Adnan Mendere Havalimanı Sun Express kontuarı check in işmeleri sonrası Sun Express 06:20 Gaziantep uçağıyla yaklaşık bir saat otuz dakikalık yolculuğun ardından Gaziantep Havalimanı'na iniyoruz. Burada bizi bekleyen aracımıza binerek yöresel lezzetler ile hazırlanmış kahvaltımızı aldıktan sonra (ekstra) gezimize Şanlıurfa ile başlıyoruz. Helenistik Dönem'in meşhur Edessa kenti ve Hristiyan resim sanatı üzerinde büyük etkisi olan, kutsal mendil olayında önemli rol alan Abgar Krallığı’nın başkenti Şanlıurfa’daki ilk durağımız Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi oluyor. Kentin Paleolitik Dönem'den İslam Dönemi'ne kadar olan tarihini görebileceğimiz müzede, günümüzden 12 bin yıl öncesine tarihlenen ve Balıklıgöl Adamı olarak bilinen heykelden, Harran’daki Sin Tapınağı'na ait kitabeye kadar şehrin tarihini gözler önüne seren eserleri gördükten sonra Balıklıgöl kompleksini tanımaya başlıyoruz. Halil-ür Rahman ve Rızvaniye Camileri, Balıklı Göl, Ayn-el Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Makamı göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Ardından Gümrük Han'da vereceğimiz serbest zamanda yöresel alışverişlerimizi gerçekleştirdikten sonra İpek Yolu üzerindeki Mezopotamya kültüründe Ay Tanrıçası Sin inanışının bulunduğu ve kesişen yollar anlamına da gelen Harran ilçemize ulaşıyoruz. Burada Harran Şehri'nin ortasında 22 metre yükseklikte var olan Harran höyüğü, Emevi Halifesi Mervan tarafından yaptırılan kubbesi ahşap olma özelliğini taşıyan Camii el Firdevs (Cennet Camii), avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan ilk İslam Medresesi ( Harran Üniversitesi ), İç Kale, Tarihi Surlar ve konik kubbeli evleri ziyaret ediyoruz. Harran’dan ayrılarak dünyanın ilk tapınağı olan günümüzden 12 bin yıl önce inşa edilmiş Göbeklitepe'ye varıyoruz. Stilize edilmiş insan tasvirlerinin bulunduğu T biçimindeki sütunları, hayvan tasvirlerinin kayaların üstüne işlendiği alanları incelerken belki de şimdiye kadar bildiğimiz tüm tarihi gözden geçirmemiz gerekecek. Göbeklitepe Ören Yeri'ni tanıdıktan sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Yemek sonrası dileyen misafirlerimizle Urfa kültürünün bir parçası olan Sıra Gecesi'ne gidiyoruz. 

Konaklama: 
Hilton Şanlıurfa
Günün Restoranı ve Lezzeti: Cevahir Han Restaurant; Urfa Kebabı, Patlıcanlı Kebap 
Alışveriş Noktaları: Urfa İsot, Yöresel Dokumalar
Sıra Gecesi: Otantik Sıra Gecesi mekanında 10 kişilik müzisyen ekip ile çiğ köfte, ayran, şıllık tatlısı, meyve (Ekstra ) 

2. GÜN

Cumartesi
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Fırat Nehri üzerinde, kuzeyden güneye 4. baraj olan Birecik Barajı ile bir kısmı sular altında kalan Halfeti’ye doğru yola çıkıyoruz. Bizi bekleyen özel teknemizle Birecik Baraj Gölü üzerinde birbirinden güzel manzaralar eşliğinde yaklaşık bir saat sürecek tekne turumuza başlıyoruz. Tekne turumuz esnasında ilk dikkatimizi çeken Fırat Nehri ile Merziman Çayı’nın birleştiği noktada kurulan heybetli Rumkale oluyor. Kalenin ardından bir zamanlar yaşam alanı olarak kullanılmış mağara evleri ve önemli bir kısmı sular altında kalmış olan Savaşan Köyü'nü, sular altında kalan caminin, suların üzerinde kalan tek kısmı olan minaresini görüp fotoğrafladıktan sonra tekrar otobüsümüzle buluşup  Helenistik Dönem'de “Toroslardaki Antakya” anlamına gelen ‘Antiochia Ad Taurum’ adı verilen, Arap kaynaklarda Ayıntap olarak geçen, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin sosyo-ekonomik açıdan en gelişmiş ili Gaziantep’e ulaşıyoruz. Şehirdeki ilk durağımız Büyük İskender tarafından geçit yeri anlamında isimlendirilen ZEUGMA’dan çıkartılan mozaiklerin sergilendiği Mozaik Müzesi oluyor. Dünyaca ünlü ‘Çingene Kızı’ mozaiğinin yanı sıra, konusunu Yunan Mitolojisi'nden alan mozaikleri rehberimizin anlatımları eşliğinde gördükten sonra şehir merkezine gidiyoruz. Şehir merkezinde kültür yolu olarak düzenlenen rotada yürüyerek yapacağımız gezimizde yapılış tarihi tam olarak bilinmeyen Gaziantep Kalesi, Osmanlı İmparatorluğu Dönemi'nden günümüze ulaşan hanları gördükten sonra Tahmis Kahvesi'ne varıyoruz. İlk kez 1638 yılında yapılan, 1901 yılındaki yangından sonra yenilenerek günümüze gelen Tahmis Kahvesi’nde vereceğimiz mola sonrası, çarşılarda satılan yemenilerden, Meşhur Elmacı Pazarı'nda yöreye özgü baharatlardan, yörede ''bandırma'' olarak bilinen cevizli sucuklardan ve Bakırcılar Çarşısı'nda satılan birbirinden güzel bakır eserlerden almak için vereceğimiz serbest zaman ardından Gaziantep'te bulunan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

Konaklama: Hilton Gaziantep 
Günün Restoranı ve Lezzeti: İmam Çağdaş Gaziantep; Ali Nazik Kebabı, Antep Lahmacunu, Havuç Dilimi Baklava (Ekstra) 
Alışveriş Noktaları: Özhitit Sedef Kakma, Gaziantep Çarşıları'nda Antep fıstığı ve yemeni, Elmacılar Pazarı'nda yöresel baharatlar 

3. GÜN

Pazar
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Kırıkhan, Hassa üzerinden Doğu'nun Kraliçesi olarak adlandırılan Antakya'ya ulaşıyoruz. 3 ilahi dinin birleştiği bir kent mozaiği olan Antakya’yı sizlerle tanımaya başlıyoruz. İlk durağımız şelaleleriyle ünlü Harbiye. Hemen her dönemde görkemli villalarıyla adından söz ettiren Harbiye’de öğle yemeği ve ipek alışverişimizin ardından eski Antakya merkezine gidiyoruz. Farklı din ve mezheplere ait ibadethanelerin yan yana yaşadığı bu güzel şehirdeki ilk durağımız kentin yamacına kurulduğu dağa da adını veren ve bugünkü sınırlarımız içinde inşa edilen ilk cami olarak Habib Neccar Cami oluyor. 7. yüzyılda buradaki bir tapınağın kalıntıları üzerine yapılan cami depremler nedeniyle farklı yıllarda onarılmış ve eklemeler yapılmıştır. Hristiyan ve İslam kaynaklarına göre Habib Neccar’ın hikayesini rehberimizden dinledikten sonra Antakya’da yaşayan Arapların Suk-ul Tavil dedikleri Uzun Çarşı’da vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilir veya çay bardağında ve köpüksüz yapılan süvari kahvesinin tadına bakabilirler. Buradaki gezimizin ardından otobüsümüzle Hac Dağı’nın eteklerindeki Aziz Pierre Kilisesi’ne gidiyoruz. Hristiyanlık inancının ilk yayıldığı dönemde Aziz Petrus’un ilk kez vaaz verdiği ve cemaatin ilk kez Hristiyan isminin kullandığı bu mağara kilise Hristiyanlık tarihindeki önemi nedeniyle 1963 yılında Papa tarafından Kudüs’ten sonra Hristiyanlar için ikinci hac merkezi olarak ilan edilmiştir. Kiliseyi rehberimizin anlatımları eşliğinde gezdikten sonra  Hatay Havalimanı'na varıyoruz. Sun Express 18.10 İzmir uçağı ile Adnan Menderes Havalimanı'na hareket ediyor, bir başka turumuzda buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.

Genel Şartlar

Gezi süresi 2 gece 3 gün olup otel konaklaması aynıdır.Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir. 0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez.Turlarımız otobüs,otel,tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür,ayrı ayrı düşünülemez.Kullanılmayan ulaşım,konaklama,çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 2 gün öncesine kadar Touristica seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir.İptal durumunda Touristica misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak değişiklik yapılabilir.Hava muhalefeti nedeniyle yada rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden Touristica sorumluluğu yoktur.

T.C. İçişleri Bakanlığı'nın yayınlamış olduğu genelgeye istinaden yurt içi uçuşlarında aşılı ( En az 14 gün önce gerekli tüm dozların tamamlandığını kanıtlayan aşı sertifikası ibraz edilmelidir. ) ya da hastalığı geçirmiş olan misafirlerimiz (Bilimsel olarak bağışıklık kazanıldığı kabul edilen süre içinde alınmış iyileşme belgesi ibraz edilmelidir. ) herhangi bir test zorunluluğu bulunmadan seyahatlerini gerçekleştirebilmektedir.

Aşısız olan misafirlerimizin ise 6 Eylül tarihi itibarıyla seyahatlerinden önce en fazla 48 saat içinde yapılmış negatif PCR testini ibraz etmesi gerekmektedir. Hastalığı geçirmemiş, aşısı bulunmayan ve negatif PCR testi sunmayan misafirlerimiz uçuşa kabul edilmeyecektir.


En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.26.08.2021