29 Ekim Özel İzmir'den Uçaklı Elit Gap Turu Perşembe-Pazar
Gap Turları

Yarım Pansiyon
Uçak ile gidiş Uçak ile dönüş
3 Gece / 4 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
28 - 31 Ekim 2021
2.598 TL
 • 3 gece yarım pansiyon otel konaklaması (3 Akşam Yemeği 3 Sabah Kahvaltısı) 
 • Sun Express Hava Yolları ile gidiş dönüş uçak bileti 
 • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri 
 • Nemrut dağına minibüslerle çıkış ve Halfeti tekne turu 
 • Mercedes Travego araçlar ile ulaşım  
 • Havalimanı Transferleri Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri 
 • Touristica güvencesi ile Tursab seyahat sigortası
  Otobüs için yeterli sayı olmadığında klimalı yatar koltuklu servisli Mercedes Sprinter yada Turkuaz marka araçlar ile turlar yapılabilir.
 • Öğle yemekleri 
 • Müze Kart Ücreti 70 TL. T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkanı sağlar.
 • Ören yeri ile özel işletme girişleri, 
 • Yemeklerde alınacak içecekler 
 • Programda ekstra olarak belirtilen gezi ve eğlenceler 
 • Özel harcamalar

29 Ekim Özel İzmir'den Uçaklı Elit Gap Turu Perşembe-Pazar

Gap Turları

1. GÜN

 Perşembe
Sabah 04.30 Adnan Menderes Havalimanı'nda biniş işlemlerimiz sonrası  Sun Express Havayolları'nın 06:00 uçağıyla yaklaşık bir saat kırk dakikalık yolculuğun ardından Diyarbakır'a ulaşıyoruz.
08.30 Alanda bizleri bekleyen aracımıza binerek Diyarbakır'da yöresel kahvaltımızı alıyoruz ( Ekstra )
10:30 Diyarbakır'da İslam hakimiyeti ile birlikte ilk camii olma özelliğine sahip Ulu Camii avlusuna ulaşıyoruz. Güneş saati ve cami hakkında bilgileri rehberimizden alıyoruz.
11:45 Cahit Sıtkı Tarancı evine ulaşıyoruz. Aynı zamanda Diyarbakır sivil mimari eseri olan bu evde restorasyon devam ettiği için evin bölümlerini göremesek te dış duvarlar içerisindeki detayları ve ünlü edebiyatçımızın hayatından kesitleri anlatımlar ile sizlere sunuyoruz.
12:30 Petrol kenti Batman Çömçe Restaurant'ta öğlen yemeğimizi alıyoruz.
14:00 Yemek sonrası ham petrol kuyularını görerek Ilısu Barajı ile sular altında kalan Hasankeyf’e gidiyoruz. Yol üzerinde baraj inşası sebebiyle yeni kurulan yerleşim alanına taşınmış Artuklu Hükümdarı Uzun Hasan’ın oğlu Zeynel Bey’in türbesini görerek sular altında kalmaktan kurtarılmış eserlerin bulunduğu Hasankeyf Müzesi'ni geziyoruz.
15:30 itibari  Midyat'a varıyoruz.
16:30 Süryaniler'in anayurdu olarak bilinen Midyat ilçesinde Konuk evi ve Telkari alışverişlerimizi gerçekleştiriyoruz.
19:00 Gezilerimiz ve serbest zaman sonrası Mardin'de bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Araç ile yapılacak güzergah ve toplam km
Diyarbakır-Batman 110 km
Batman-Hasankeyf 35 km
Hasankeyf-Midyat 40 km
Midyat-Mardin 50 km
Toplam:235 km
Konaklama: Ramada Plaza Mardin

2. GÜN

Cuma
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında;
08:00 itibari ile valizlerimiz ile otelden ayrılıyoruz.
08:15 Mardin şehir merkezi gezilerimize başlıyoruz. Aracımızdan ayrılarak bu büyülü kenti sizlerle keşfetmeye başlıyoruz. İlk durağımız Mor Behrem Kırklar Kilisesi. Kilise görevlisinden alacağımız bilgilerin ardından Mardin’in dar sokaklarında yapacağımız yürüyüşle Mardin Müzesi'ni, Latifiye Camii'ni ve bölgenin en önemli yapılarından biri olan Ulu Camii'yi görüyor ve fotoğraflıyoruz. Ardından birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış PTT binasını geziyor, Şehidiye Camii ve Medresesi ziyaretimiz sonrası Mardin’in sembollerinden olan Abbaralar'dan geçip aracımıza binerek, Kasımiye Medresesi'ne ulaşıyoruz. Selçuklu döneminde üniversite denginde eğitim veren bu olağan üstü mimaride Güneydoğu kültüründeki eyvan felsefesini öğrenip gezilerimizi tamamlıyoruz.
11:00 Alışverişleriniz ve fotoğraf çekimleriniz için serbest zaman veriyoruz.
12:00 Öğlen yemeğimiz için restoranımıza ulaşıyoruz.
13:00 Tüm gezilerimizi tamamlayıp Göbeklitepe'ye hareket ediyoruz.
15:00 Dünyanın ilk tapınağı olan günümüzden 12 bin yıl önce inşa edilmiş Göbeklitepe'ye varıyoruz. Stilize edilmiş insan tasvirlerinin bulunduğu T biçimindeki sütunları, hayvan tasvirlerinin kayaların üstüne işlendiği alanları incelerken belki de şimdiye kadar bildiğimiz tüm tarihi gözden geçirmemiz gerekecek. Göbeklitepe ören yerini rehberinizin anlatımları ile tanıdıktan sonra peygamberler şehri olarak bilinen Şanlıurfa'ya hareket ediyoruz.
16:15 Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi'ni rehber anlatımları ile birlikte sizlerle tanıyoruz..
17:30 Balıklıgöl'e ulaşıyoruz. Halil-ür Rahman Camii, Hz.İbrahim makamı olarak inanılan mağara, Eski Mevlid-i Halil Camii, Yeni Mevlid-i Halil Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü ve Hz.İbrahim'in ateşe düştüğü yer olarak kabul edilen Halil-ür Rahman Gölü ziyaretlerini grup olarak gerçekleştiriyoruz.
18:00 Gümrük Han'da yöresel isot, dokumalar ve diğer alışverişleriniz için serbest zaman veriyoruz.
19:00 itibari ile Hilton Garden İnn Şanlıurfa otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
21:00 Akşam yemeği sonrası Urfa kültürünün bir parçası olan Sıra Gecesi programına dahil oluyoruz ( Ekstra 80 TL ).
Araç ile yapılacak güzergah ve toplam km;
Mardin-Şanlıurfa:180 km.
Toplam:180 km.
Konaklama: Hilton Şanlıurfa

3. GÜN

Cumartesi
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında;
07:30 itibari ile valizlerimiz ile otelden ayrılıyoruz.
08:30 Akçakale Sınır Kapısı yolunu takip ederek İpek Yolu üzerindeki Mezopotamya kültüründe ay tanrıçası Sin inanışının bulunduğu ve kesişen yollar anlamına da gelen Harran ilçemize ulaşıyoruz. Burada Harran Şehri'nin ortasında 22 metre yükseklikte var olan Harran Höyüğü, Emevi halifesi Mervan tarafından yaptırılan kubbesi ahşap olma özelliğini taşıyan Camii el Firdevs ( Cennet Camii ), avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan ilk İslam Medresesi ( Harran Üniversitesi ), İç Kale, Tarihi Surlar ve konik kubbeli evleri ziyaret ediyoruz.
10:00'da aracımız ile hareket ediyoruz.
11:45 Güneydoğu'nun kalbi olarak ifade edilen Türkiye'nin medarı iftiharı olan Atatürk Barajı'na varıyoruz. Seyir terasına geçip 8 yıl gibi oldukça kısa bir zamanda bitirilen barajın ihtişamlı gövdesi, tribünleri, tahliye kanallarını ve Fırat Nehri yatağını fotoğraflıyoruz.
12:15 Adıyaman'a hareket ediyoruz.13.00 öğlen yemeğimiz için Adıyaman'da restoranımıza gidiyoruz.
14:00 Adıyaman Hilton Otelimize yerleşiyoruz.14.30 itibari ile otel önünden minibüslerimize biniyoruz .
15:15 Milli Park sınırları içerisindeki Karakuş Tümülüsü'ne ulaşıyoruz. Komagene tarihi anlatımları ve Tümülüs mezar yapısı incelemeleri sonrası Cendere Köprüsü'ne hareket ediyoruz.
16:00 Cendere Çayı üzerine kurulan Cendere Köprüsü'nü fotoğraflama sonrası 2150 metrede bulunan Nemrut dağı'na hareket ediyoruz.
17:30 itibari ile Nemrut Dağı'ndayız. Zirveye yaklaşık 500 metrelik bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Doğu ve batı terasları gezileri esnasında devasal Tanrı heykelleri ile Tanrı kral Antiochos'un tümülüsü nü incelerken hafif hafif batmaya başlayan güneş ışıklarında heykellerin üzerindeki ifade farklılıklarını gözlemlerken şirketimizin ikramı olan Süryani şaraplarını yudumluyoruz.
20:00 Tekrar minibüslerimize binerek Adıyaman'da bulunan otelimize hareket ediyoruz.. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Araç ile yapılacak güzergah ve toplam km;
Şanlıurfa-Harran : 50 km.
Harran-Atatürk Barajı : 110 km.
Atatürk Barajı-Adıyaman : 40 km.
Toplam : 200 km.
Konaklama: Garden Hotel  Adıyaman

4. GÜN

Pazar
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında;
07:00 itibari ile valizlerimiz ile otelden ayrılıyoruz.
09:00 Fırat Nehri üzerinde kuzeyden güneye 4. baraj olan Birecik Barajı ile bir kısmı sular altında kalan siyah güllerin memleketi Halfeti'ye varıyoruz.
09:15 Teknemize binerek Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyü'nü görüyoruz.
12:00 itibari ile Güneydoğu'nun sosyo-ekonomik açıdan en gelişmiş bu ilinde ilk olarak meşhur Gaziantep mutfağı ürünlerinden oluşan öğlen yemeğimiz için restoranımıza geçiyoruz.
13:30 Yemek sonrası sular altında kalan Zeugma Antik Kenti'nden ele geçen muhteşem taban ve duvar mozaiklerini görebileceğimiz müze gezimizi gerçekleştiriyoruz.
15:00 Kurtuluş mücadelesi esnasında ünlü Antep savunmasının gerçekleştirildiği Gaziantep Kalesi'ne ulaşıyoruz.
16:30 itibari ile yöresel alışverişlerimizi gerçekleştireceğimiz bir arada bulunan baklavacılar, bakırcılar, yemeniciler, baharatçılar ve fıstıkçılar çarşılarında serbest zaman veriyoruz.
21.00 Gaziantep Oğuzeli Havalimanı'na ulaşıyoruz. Sun Express 22:30 uçağı ile İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na hareket ile sizlere veda ediyoruz.

Araç ile yapılacak güzergah ve toplam km;

Adıyaman-Halfeti : 100 km.
Halfeti-Gaziantep : 60 km.
Toplam : 160 km.

Genel Şartlar

Tur programımız içerisindeki Nemrut dağına minibüslerle çıkış ve Halfeti tekne turu ücretleri fiyatlara dahil edilmiştir. 
Gezi süresi 3 gece 4 gün olup otel konaklaması aynıdır. 0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez.Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım,konaklama,çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Touristica seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Touristica misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde mücbir,öngörülemeyen ve engellenemeyen sebepler nedeniyle değişiklik yapılabilir.Böyle bir durumda misafir onayı alınır. Hava muhalefeti nedeniyle yada rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden Touristica sorumluluğu yoktur.

T.C. İçişleri Bakanlığı'nın yayınlamış olduğu genelgeye istinaden yurt içi uçuşlarında aşılı ( En az 14 gün önce gerekli tüm dozların tamamlandığını kanıtlayan aşı sertifikası ibraz edilmelidir. ) ya da hastalığı geçirmiş olan misafirlerimiz (Bilimsel olarak bağışıklık kazanıldığı kabul edilen süre içinde alınmış iyileşme belgesi ibraz edilmelidir. ) herhangi bir test zorunluluğu bulunmadan seyahatlerini gerçekleştirebilmektedir.

Aşısız olan misafirlerimizin ise 6 Eylül tarihi itibarıyla seyahatlerinden önce en fazla 48 saat içinde yapılmış negatif PCR testini ibraz etmesi gerekmektedir. Hastalığı geçirmemiş, aşısı bulunmayan ve negatif PCR testi sunmayan misafirlerimiz uçuşa kabul edilmeyecektir.


En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.26.08.2021